Side Win Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Win Hotel
 • 44 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Side Win Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки, на 7 км од Сиде и 50 км од Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 278 соби во две згради.

  Стандардни соби (28 м², една спална, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни соби со кревети на спрат (20-22м², спална соба со еден француски и кревети на спрат, макс.3+1 дете).

  Фамилијарни соби (35-38 м², две посебни спални, купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, сплит клима, телефон, мини бар (секој ден се полни со вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, бар со закуски покрај базен и на плажа, ноќни закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, сокови на растварање, сладолед во одредено време, бар со закуски на плажа помеѓу 10:00-17:00 часот (сокови и пиво).

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите пијалоци во шише и лименки, специјални вина, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар со закуска покрај базен, лоби бар. Доктор, перење алишта, телефон, факс, интернет кафе, продавници се со доплата. Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 600 м од хотелот, со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Крпите за на плажа се со депозит. Има бесплатен шатл превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес соба, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата се спортови на вода, масажа, билијард, соби за игри.

  Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца меѓу 6-12 год, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni