Sunrise Resort Hotel (Park&Spa)

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Sunrise Resort Hotel (Park&Spa)
 • 37 fotografi
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Sunrise Resort Hotel (Park&Spa)

 • Положба

  Хотелот е лоциран во Кизилагач, 8 km од Манавгат и 75 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 223 соби во главна зграда и 220 соби распоредени во клуб зградите.

  Хотелски соби:

  Стандардни соби со поглед на копно во главна зграда (28 m², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Стандардни соби со поглед на море во главна зграда (25 m², една спална соба со француски кревет, едно купатило, макс. 2 лица) 

  четири соби за лица со попреченост

  Корнер соби со тераса (123 m², една спална соба, едно купатило, голема тераса со џакузи, макс. 2 лица).

  Фамилијарни соби (44 m², две посебни спални соби, две купатила, макс. 4 лица).

  Sunrise џакузи апартман (137 m², една спална соба, една дневна соба, две купатила, макс. 2+1 лице).

  Клуб соби:

  Клуб супериор соби (28 m², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 лица).

  Клуб фамилијарни соби (52 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица - реновирани во 2018 год.)

  Клуб дуплекс фамилијарни соби (65 m², една спална соба на приземје, дневна соба со софа, на горниот кат има софа, две купатила, макс. 5 лица).

  Сите соби се со сопствени купатила со када и туш кабина, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, сокови и пиво се дополнуваат секој ден), кафе, чај, сеф, под од ламинат, (тепих во клуб собите), сателитска ТВ и музички канали, балкон, WI-FI интернет (ниска брзина) е бесплатен.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за ран појадок, појадок, ручек, закуски, вечера, сите локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, свежо цедени сокови само за појадок, сладолед во одредени часови од денот, слаткарница, À la Carte ресторани (турски, индиски, мексикански и монголски) со претходна резервација еднаш во текот на престојот.

  Не е вклучено: специјални и луксузни увозни пијалаци, флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, други À la Carte ресторани со доплата и претходна резервација.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – Santa Lucia (италијански), Mongol (монголска кујна), Sunset (рибен ресторан), Miyako (суши), Volga (руска кујна), Ganesha (индиска кујна), Moulin Rouge (француска кујна), Azteka (мексиканска кујна), Tepenyaki (азиска кујна), Sini (турска кујна), BBQ ресторан, Mediterranean (медитеранска кујна), барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перална, хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат.

  Wi-FI интернет во сите соби и околу хотелот е бесплатен (со ниска брзина).

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аквапарк, фитнес центар, тениски терени (само 2 од нив се бесплатни), пинг понг, кошарка, одбојка на плажа, мини фудбал, гимнастика.

  Со доплата: спортови на вода, тениски терени, осветлување на тениски терени, билјард, куглање, јавање коњи, професионални терени за фудбал.

  Дневни и вечерни анимации за деца и возрасни, натпревари покрај базен, на плажа.

  Мини клуб за деца од 4-16 год, расподелени по групи според возраста.

   

  Хотелот е реновиран во зима 2017 / 2018 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni