TUI BLUE Barut Andiz

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • TUI BLUE Barut Andiz
 • 33 fotografi
 • Afër qendrës së qytetit
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Vetëm për të rritur
 • Pishinë e hapur
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth TUI BLUE Barut Andiz

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој na 1,5 км од Сиде и 62 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 139 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (28м², една спална соба, едно купатило, мах.3 лица).

  Стандардни соби со директен пристап на базен (28м², една спална соба, едно купатило, директен пристап на заеднички базен, мах.2+1 лице).

  Јуниор апартмани (40м², една голема спална соба со простор за седење, едно купатило, мах.2+1 лице).

  Јуниор апартмани со џакузи (45м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, џакузи на тераса, мах.2+1 лице).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, бањарки, влечки, клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, торта и чај, вечера, закуски доцна навечер, сладолед во одредени часови во денот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, À la carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот само во еден ресторан, бар на плажа од 10:00 – 17:00 часот со безалхолни пијалоци и топли пијалоци.

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, пијалоци по 24:00 часот, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани: Culinarium – интернационален ресторан и Olive – италијански ресторан, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, телефон, факс, перење и хемиско чистење, пеглање, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 150 метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени базени, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, Wellness и центар за убавина, масажа, билијард. Анимациски прогами, музика во живо неколку пати во неделата.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Lokacioni