Tui Blue Sensatori Barut Sorgun

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Tui Blue Sensatori Barut Sorgun
 • 31 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Tui Blue Sensatori Barut Sorgun

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Соргун на 4 км од Сиде и 67 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Хотелот се состои од три области: Мешана зона, Фамилијарна зона и зона за возрасни, вкупно 310 соби.

  Мешана зона: Стандардни соби (38м², лоцирани во главна зграда, една спална соба со дупли кревет, софа, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Стандардни дупли соби (38м², една спална соба со дупли кревет, еден единечен кревет, софа, едно купатило, директен поглед на море, макс.4 лица).

  Корнер апартмани (38м², лоцирани во главна зграда, една спална соба со дупли кревет, софа, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, бањарки, влечки, клима уред, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сеф, сателитска ТВ и музички канали, паркет на под, сет за кафе и чај, балкон.

  Фамилијарна зона:

  Фамилијарни соби (40м², две спални соби одвоени со лизгачка врата, приватно купатило со туш, макс.2+2 лица).

  Супериор фамилијарни соби (48м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс.5 лица).

  Супериор фамилијарни соби со џакузи (48м², две одвоени спални соби, едно купатило, џакузи на тераса, макс.5 лица).

  Супериор фамилијарни соби со директен пристап на базен (48м², две одвоени спални соби, две купатила, макс.5 лица).

  Фамилијарни соби со директен пристап на базен (40м², лоцирани на приземје, директен пристап на базен, едно купатило, макс.4 лица). Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, бањарки, влечки, клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, сет за кафе и чај, балкон.

  Зона за возрасни (само лица над 16 години):

  Стандардни соби (34м², една спална соба со дупли кревет, едно купатило, макс.2 лица).

  Стандардна соба со џакузи (34м², една спална соба со дупли кревет, едно купатило, џакузи на балкон, макс.2 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, бањарки, влечки, клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, сет за кафе и чај, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - 24 часа услуга на храна и пијалоци - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, ноќно бифе, локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнува секој ден во мини баровите, À la Carte ресторани: Saftan, Ocean и Olive со претходна резервација.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, сите флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба, À la Carte ресторани: Aqua Steak и Tarcin се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Saftan – турски ресторан, Olive – италијански ресторан, Ocean – рибен ресторан, Aqua Steak и Tarcin Fine Dining, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на метри од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Приватните павилјони и кабани се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени и опрема за тенис, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, осветлување за тениски терени, масажа и Wellness центар.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми во вечерните часови.

  Мини клуб за деца од 4 - 12 години со различни активности и програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni