Villa Side Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Villa Side Hotel
 • 21 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Villa Side Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Кумкој на само 4км од центарот на градот, и 60км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 151 соба.

  Стандардни соби (26-30 м², една спална соба со француски кревет или 2 одвоени кревети + софа на извлекување, едно купатило, макс.2+1 лица).

  Фамилијарни соби (35-45м², две одвоени спални, едно купатило, макс. 4 лица). Фамилијарен дуплекс апартман (35-45 м², две спосебни спални соби, две купатила, макс. 4 лица).

  Еко соби (20м², една спална, едно купатило, без балкон, макс. 2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, влечки, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со обична и минерална вода, секој ден), сеф (со доплата), под со тепих, сателитска ТВ и музички канали, балкон (Еко собите се без балкон).

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, концентрирани овошни сокови, сладолед во одредени часови во текот на денот, бар на плажа од 10.00 часот до 17.30 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалоци, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторан (во Villa Residence Hotel) со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: (Villa Residence) Sofra – турска кујна, Lagos – рибен ресторан, Portofino – италијанска кујна, барови покрај базенот, бар на плажа, лоби бар.

  Доктор, перење, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри, изнајмување кола, продавници се наплаќаат дополнително.

  WI-FI интернет конекција е бесплатна на јавните површини, во собите и на плажа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 150 метри од хотелот со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, тобоган, фитнес центар, турска бања, пинг понг.

  Се доплаќа: масажи, билијард, куглање и компјутерски игри, спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца e во хотелот Villa Side Residence Hotel.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni