Vox Maris Resort

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Vox Maris Resort
 • 21 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Vox Maris Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Соргун, на 2 km од Сиде и 55 Km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 309 соби.

  Стандардни соби (30 m², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 дете).

  Стандардна соба со џакузи (30 m², спална со француски кревет, едно купатило, џакузи на балконот, макс. 2 лица).

  Стандардни swim up соби (25 m², спална со француски кревет, едно купатило, директен пристап до заеднички базен, макс. 2 лица).

  Фамилијарни соби (35 m², две спални соби одвоени со врата – во едната има француски кревет, во другата три единечни кревета, едно купатило, макс. 5 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина и фен, влечки, бањарки, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (вода, сокови и пиво се полни секојдневно), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, WI-Fi интернет и балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часовна услуга за храна и пијалаци – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, ноќно бифе до 07 часот наутро, диететско, вегетаријанско и детско бифе, сладолед во одредено време од денот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, ресторан и бар со закуски на плажа во периодот од 10:00-17:00 часот.

  Не се вклучени: луксузни премиум увозни пијалаци, специјални локални и увозни вина, сите пијалаци во шише и лименка, свежо цедени сокови, À la carte ресторани со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани (со турска и италијанска кујна), барови низ хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, перење и хемиско чистење, телефон, факс, продавници, изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет низ хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 700 m од хотелот.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

  Има бесплатен шатл превоз на секои 15 минути.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк, фитнтес центар, турска бања, сауна, парна соба, пинг понг, одбојка на плажа.

  Со доплата се: спортови на вода, масажа и третмани во СПА центарот, билијард, центар за игри.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, навечер шоу програми. Мини клуб за деца помеѓу 4-12 год, со разни активност и програми во одредени часови од денот, мини диско навечер.

  Хотелот се отвара во лето 2024 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Пикадо
  • Сала за вежбање (Теретана)
 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа
 • Ресторани и барови
  • Ресторан
 • Базени
  • Надворешен базен

Lokacioni