Well Palace Side

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Well Palace Side
 • 44 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Well Palace Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во Евренсеки, на 6 км од Сиде и 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 325 соби во 5 блока.

  Стандардни соби (28 м², една спална соба со француски кревет и софа, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Економска соба (16 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица).

  Делукс соби (32 м², една спална соба со француски кревет + единечен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Супериор соби (32 м², една спална соба со француски кревет + дополнителни легла, едно купатило, макс. 2+2 лицa).

  Фамилијарни соби (44 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат купатило со туш кабина, фен, влечки, бањарка, сплит клима уред, мини бар (секој ден се дополнува со вода, сокови, пиво, чоколадо, апетисани), сеф (со доплата), електричен бокал, сет за чај и кафе, сателитска ТВ и музички канали, под со ламинат, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено –24 часовна услуга за храна и пијалоци - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, бифе касно навечер и рано наутро, детско и диететско бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, пијалоци во бар на плажа од 09.00-18.00 часот, сладолед во одредено време од денот, À la carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални локални и увозни вина, сите пијалоци во шише и лименки, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско клубот после 01.00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани со италијанска, рибна и турска кујна, барови околу целиот хотелски комлекс, диско клуб, бар со закуски на плажа.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400 м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни. Има бесплатен превоз до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, пинг-понг, одбојка на плажа.

  Со доплата: спортови на вода, билијард, спа центар и масажа.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 години со различни активности и програми, мини диско навечер, детско кино.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni