Anadolu Hotel Bodrum

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Anadolu Hotel Bodrum
 • 6 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Anadolu Hotel Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Ѓумбет, на околу 2 km од центарот на Бодрум, и на околу 35 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 155 соби.

  Сите соби се стандардни (18-24 m², еден дупли или два единечни кревета во двокреветните соби, и еден дупли и еден единечен кревет во трокреветните соби).

  Сите соби имаат купатило со туш кабина, ТВ, керамички под, клима, фен, мини фрижидер.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, бар со закуски, попладне кафе и чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци во периодот помеѓу 10:00-23:00 часот.

  Со доплата се: сите увозни пијалаци, свежо цедени сокови, флаширани пијалаци.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар со закуски.

  Со доплата се: доктор на повик, перење и пеглање алишта, хемиско чистење, изнајмување кола, фризер.

 • Плажа

  Хотелот има приватен дел од јавна плажа, на само 50 m од хотелот (се минува преку пат).

  Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни.

  Нема бар на плажа од хотелот.

 • Спорт и забава

  Базени за возрасни и деца, тобогани, утринска гимнастика, одбојка на плажа, изги покрај базен, турска бања, сауна.

  Со доплата се: спортови на вода, масажи и третмани во СПА центарот.

  Забавни програми во текот на денот и тематски вечери. Мини клуб за деца помеѓу 4-12 год.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni