Hapimag Resort Sea Garden

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Hapimag Resort Sea Garden
 • 46 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Hapimag Resort Sea Garden

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот е лоциран во Јаличифтлик, на 17 км од центарот на Бодрум и на 45 км од аеродромот во Бодрум.

 • Сместување

  Хотелот има 285 соби.

  Стандардни соби со поглед на градина или море (31 м² , една спална, едно купатило, балкон, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби со поглед на градина или море (62 м², две поврзани соби, две купатила, балкон, макс. 3 возрасни +1 дете или 4 возрасни лица).  

  Апартман со поглед на море (62 м², една спална соба, една дневна соба, едно купатило, џакузи, балкон, макс. 2 возрасни + дете или 3 лица).

  Сите соби имаат клима, LCD / сателитска TV, мини бар (бесплатно и секој ден се дополнува со вода, пиво и безалкохолни пијалоци), сеф, сет за чај и кафе, купатило со када или туш кабина, огледало за шминкање, фен, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, закуски, À La Carte ресторни (Chacha со мексиканска кујна, Laguna со медитеранска храна, Merhaba и BBQ со медитеранска и турска кујна) еднаш бесплатно за мин. 5 ноќевања со претходна резервација.

  Хотелскиот комплекс има 5 бара. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и некои увозни пијалоци се вклучени во концептот.

  Со доплата се премиум пијалоц, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс, À La Carte ресторни.

  Со доплата се доктор на барање, телефон, факс, услуга во соба, перење и хемиско чистење алишта, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Плажа

  Има вкупно 3 плажи. Хотелска плажа, ,,holliday vilagge” плажа   и ,,тивка плажа”. Ultra all концептот важи само за хотелската плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Два базена за возрасни, еден затворен базен и базен за деца со лизгалка, турска бања, фитнес центар. СПА услуги и масажа со доплата.

  Посебна атракција е Мини Бодрум во рамките на комплекост и место за собирање во секое време од денот и го носи духот на Бодрум во хотелскиот комплекс.

  Мини клуб за деца од 04-07 години, макси од 8-11 год и клуб за тинејџери од 12-16 год со разновидни активности и забави инспирирани од природата, претстави, олимписки игри, игри како што се барање на закопно богатство, гусарски денови, излет во село, мини диско и сл.

  Доплата за спортови на вода, часови по нуркање, сквош, тениско игралиште, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

  Хотелот е реновиран во 2022 година.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni