Holiday Inn Resort Bodrum

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Holiday Inn Resort Bodrum
 • 32 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Holiday Inn Resort Bodrum

 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 38 км од аеродромот и на 2 km од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкипно 266 соби во една главна зграда и повеќе анекс згради.

  Клуб соби (во анекс зградите, макс. 2 лица).

  Хотелски соби (во главната зграда, макс. 2+ 1 лице).

  Соби за лица со попреченост.

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, керамички под, мини бар (пиво, сокови и вода се дополнува секојдневно), ТВ со сателитски канали, сеф, електричен бокал, сет за чај и кафе, клима, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, бифе касно навечер, полноќно бифе, закуски во текот на денот, слаткарница, посебен дел за подготовска на бебешка храна (24 часа и има блендер, микробранова, машина за стерилизација на шишиња и мала кутија со млеко), кафе и чај во текот на денот, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, бар покрај базен и на плажа, À la carte ресторани (италијанска кујна и морска храна) се бесплатни еднаш, за мин. од 7 ноќевања.

  Со доплата се: премиум и увозни пијалаци кои не се на менито, флаширани пијалаци, пијалаци во лименка, енергетски пијалаци, наргиле, услуга во соба, пијалаци и влезници во ноќниот клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани, лоби бар, барови низ хотелскиот комлекс, ноќен клуб.

  Доктор на барање, перење и хемиско чистење, телефон, изнајмување кола, продавници се со доплата.

  WI-FI интернет е бесплатен низ хотелскиот комплекс.

 • Плажа

  Хотеска приватна плажа со песок и камчиња, има и платформа.

  Лежалки, чадори и крпи за на плажа се бесплатни.

  Павилјоните на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за деца и возрасни, сауна, турска бања, фитнес центар.

  Со доплата се: масажи во спа центарот, спортови на вода, центар за нуркање.

  Забавни програми во текот на денот и навечер, музика во живо.

  Хотелот е реновиран во 2022 – 2023 година.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште

Lokacioni