Parkim Ayaz

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Parkim Ayaz
 • 63 fotografi
 • Rekomandimi ynë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Parkim Ayaz

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Ѓумбет, на околу 40 км од аеродромот и 3 км од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 360 соби.

  Стандардни соби (20м², еден дупли или два единечни кревета, едно купатило, макс. 2+1 дете).

  Делукс соби (30м², еден дупли кревет, купатило, макс.2 лица),

  Супериор соби (30 м², џакузи, еден дупли кревет, едно купатило, макс. 2 лица),

  Фамилијарни соби (35 м², со еден дупли кревет, еден единечен и една софа, макс. 3+1 лица).

  Сите соби имаат балкон или тераса, клима, сателитска ТВ и музички канали, минибар, телефон, сеф (со доплата), туш, фен, подни плочки.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќна супа, À La Carte ресторан (еднаш за време на престој, со претходна резервација од мин. 2 дена), закуски, чај и кафе, детско бифе, сладолед во одредено време во денот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци на точење.

  Со доплата се увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, барови низ хотелскиот комплекс, конференциска сала.

  Со доплата, доктор, чување деца, перална, телефон и факс. Wi-Fi интернет е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со песок. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, а крпи за на плажа се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, џакузи, турска бања, сауна, парна бања, фитнес центар, пикадо, пинг понг, тенис, аеробик.

  Со доплата се масажи, салон за убавина, осветлување за тениско игралиште, сите спортови на вода.

  Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца и игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni