Petunya Beach Resort

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Petunya Beach Resort
 • 18 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Petunya Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Ортакент, на околу 11 км од центарот на Бодрум и на околу 45 км од аеродромот.

 • Сместување

  Стандардни соби (19 м², една спална, купатило, макс. 2+1).

  Фамилијарни соби со кревети на спрат (21 м², поголема соба со еден дупли кревет, кревети на спрат, купатило, макс.3+2).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, ЛЕД ТВ со сателитски програми, фен, мини бар (само вода на пристигнување), клима, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – појадок, доцен појадок, ручек, закуски, попладне чај, торта и колачи, вечера, полноќна супа, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-23:00 часот, турско кафе во лоби барот.

  Со доплата се флаширани пијалоци, увозни пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар со закуски, лоби бар. Со доплата се доктор, продавници, фризер, фотограф, играќница, телефон, факс, перење алишта, и сѐ останато што не е наведено во концептот. Wi-Fi интернет со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок, со бесплатни лежалки и чадори.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за деца и возрасни, 2 тобогана, пикадо, пинг понг. Со доплата се билијард, спортови на вода, масажа, сауна, турска бања, СПА центар.

  Забавни програми во текот на денот. Мини клуб за деца.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni