Ares Dream Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Ares Dream Hotel
 • 23 fotografi
 • Qendra e qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Ares Dream Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на градот Кемер, на 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 130 соби распоредени во три блока.

  Стандардни соби (24 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, сплит клима систем, телефон, мини бар (празен), сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневен чај, кафе и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22:00 часот (пиво, наливно вино, вотка, џин).

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, храна и пијалоци после 22.00 часот, пијалоци во Диско клубот. Храна и пијалоци на плажа со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базен. Доктор на барање, телефон, факс, интернет, перење алишта и хемиско чистење се доплаќаат. WI-FI интернет се доплаќа.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња на 350 м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се наплаќаат. Крпи за на плажа не се достапни. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, лизгалка, пинг-понг, гимнастика. Се доплаќа: турска бања, сауна, масажа, спортови на вода.

  Забавна програма преку денот и ноќта околу базнот.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Lokacioni