Lundrim - Egjeut Idilik nga Selaniku

Lundrim - Idyllic Aegean nga Selaniku

header
 • Përshkrimi i udhëtimit
 • Programi i udhëtimit
 • Galeria
 • Terminet dhe çmimet
 • Çfarë është përfshirë
 • Ekskursionet
 • Akomodimi
 • Informata të rëndësishme

Përshkrimi i udhëtimit

Zbuloni historinë e pasur, kulturën magjepsëse dhe ushqimin e shijshëm të ishujve grekë dhe atë me anijen më të re të lundrimit të Celestyal Journey. Ju ftojmë të përjetoni peizazhet, të shijoni pjatat tradicionale dhe të eksploroni fshatrat tërheqës me lundrimin tonë tetë-ditor. Vizitoni Pallatin Minoan në Knossos dhe qytetin intrigues të Efesit, një nga lokacionet arkeologjike më të ruajtura të Mesdheut lindor. Lundrimi ynë do t'ju dërgojë në një odise romantike dhe të relaksuar në brigjet me diell, fshatrat e peshkimit dhe vendet e rëndësishme historike. Do të keni mundësinë të zbuloni vende të fshehura dhe të përjetoni një përvojë autentike.

Route:
Shkup
Selanik
Kushadasi
Kretë
Santorini
Mikonos
Milos
Athinë
Selanik
Shkup
Transporti:
Anije
Akomodimi
Akomodimi në kabinën e anijes Celestyal Journey
Shërbimi
Pansion i plotë
Kategoria e udhëtimit
Lundrime
Destinacionet
Selanik, Kushadasi, Kretë, Santorini, Mikonos, Milos, Athinë, Selanik
Kohëzgjatja
8 ditë | 7 netë
Transporti
Nuk përfshihen
Nisja:
10.03.2024, 19:00
Ekskursionet
Ekskursionet fakultative më pagesë

Programi i udhëtimit

+
 • Nisja nga Shkupi

  +

  Takim me grupin në orën 07:00, në vendin e caktuar paraprakisht. Nisja për Selanik, Greqi, me transport të organizuar nga Shkupi, me pushime të shkurtra gjatë rrugës.

 • DITA 1 | Selanik | Nisja për lundrim në orën 19:00

  +

  Nga ora 13:00 deri në ora 17:00 check-in – Anija niset në orën 19:00 dhe fillon aventura e paharrueshme përgjatë Egjeut nga qyteti antik i dritës – Selaniku. Darkë në anije. Fjetje dhe lundrim gjatë orëve të natës drejt Kushadasit.

 • DITA 2 | Kushadasi | Nisja për lundrim në orën 19:00

  +

  Mëngjesi. Arritja në Kusadasi në orën 13:00. Dreka. Mund të shijoni plazhet e bukura me rërë të Kusadasit. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë për një shëtitje përgjatë bregdetit të bukur, shëtitje dhe blerje në çarshinë e madhe, si dhe për të shijuar disa nga specialitetet vendase. Mundësi për ekskursion fakultativ - vizitë në Efes ose disa vende të tjera. Kthimi në anije në orën 18:00 dhe darkë në anije. Fjetje dhe lundrim gjatë orëve të natës drejt Kretës.

 • DITA 3 | Kretë | Nisja për lundrim në orën 19:00

  +

  Arritja në Kretë – Heraklion në orën 08:00. Mëngjesi. Në Heraklion do të keni mundësinë të shihni muret madhështore të kalasë së Kulesit nga shekulli i 16-të. Kohë e lirë për të vizituar fshatrat e vegjël të Kretës ose pallatin Knossos. Mundësia e rezervimit të disa ekskursioneve fakultative. Dreka. Nisja nga Kreta në orën 19:00. Darkë në anije. Fjetje dhe lundrim gjatë orëve të natës drejt Santorinit.

 • DITA 4 | Santorini | Nisja për lundrim në orën 00:30

  +

  Arritja në Santorini në orën 07:00. Mëngjesi. Mund të regjistroheni për disa ekskursione të ndryshme fakultative në këtë ishull të bukur vullkanik, vend që ofron një pamje të përsosur të shumë shtëpive të bardha tradicionale dhe kishave me kupola ngjyrë qielli. Në Santorini mund të përjetoni mënyrën mesdhetare të jetës ndërsa pushoni në paqen dhe qetësinë e një oazi të mrekullueshëm ishullor. Dreka dhe darka në anije. Anija niset në orën 00:30. Fjetje dhe lundrim gjatë orëve të natës për Mikonos.

 • DITA 5 | Mikonos | Nisja për lundrim në orën 02:00

  +

  Arritja në Mikonos në orën 08:00. Mëngjesi. Transport i organizuar për në qytet. Qyteti Mikonos ose Hora tërheq me bukurinë, shpirtin kozmopolit dhe jetën e shkëlqyer të natës. I njohur si "Ishulli i erërave", i dallueshëm për mullinjtë e tij të shumtë të erës nga shekulli i 16-të. Ishulli piktoresk Mikonos është joshës me plazhet e tij me rërë, ujin e kristaltë, monumentet historike kulturore të cilat mund t'i shohim dhe t'i përjetojmë nëse zgjedhim një nga ekskursionet fakultative. Mund të shijoni muzetë, kafenetë, baret apo klubet e shumta me festa gjatë gjithë ditës. Dreka dhe darka e përfshirë. Nisja në orën 02:00 pas mesnate. Fjetje dhe lundrim deri në Milos.

 • DITA 6 | Milos | Nisja për lundrim në orën 19:00

  +

  Arritja në Milos në orën 09:00. Mëngjesi. Peizazhi vullkanik i ishullit Milos e bën atë ishullin më ekzotik të detit Egje me ngjyra dhe mistikë të jashtëzakonshme. Këtu do të shijoni plazhet më të bukura, të cilat shkëmbinjtë vullkanikë i kanë lyer me ngjyrë të kuqe, rozë dhe portokalli. Mundësi për të mësuar shumë më tepër nëse merrni një nga ekskursionet e ofruara. Dreka dhe darka në anije. Fjetje dhe lundrim për në Athinë

 • DITA 7 | Athinë| Nisja për lundrim në orën 17:00

  +

  Arritja në Athinë në orën 07:00. Mëngjesi. Kjo është ndalesa e parafundit e aventurës sonë detare. Qyteti më magjepsës në botë, qytet i historisë, i ndërthurur dhe i krijuar nga mitet dhe legjendat në zemër të Greqisë së lashtë. Sinonimet e qytetit janë Akropoli dhe Partenoni. Këtu mund të vizitoni disa nga teatrot lokale, vendet historike ose të pushoni në plazhin e bukur të qytetit. Dreka dhe darka në anije. Bagazhi lihet para kabinave tuaja, e mbani vetëm bagazhin tuaj personal të nevojshëm për ditën e nesërme. Fjetje dhe lundrim për në Selanik.

 • DITA 8 | Selanik

  +

  Arritja në orën 11:00 në Selanik ku përfundon ky lundrim i mrekullueshëm. Pas daljes nga anija, nisemi drejt Maqedonisë në orën 12:00 me transport të organizuar.

Galeria

Terminet dhe çmimet

 • Image
  Lundrim - Idyllic Aegean nga Selaniku
  I lirë
  Nisja
  10.03.2024
  Ditët
  8
  Çmimi
  nga €5̷9̷9̷ ➜€399
 • Image
  Lundrim - Idyllic Aegean nga Selaniku
  I lirë
  Nisja:
  07.04.2024
  Ditët
  8
  Çmimi
  nga €599
 • Image
  Lundrim - Idyllic Aegean nga Selaniku
  I lirë
  Nisja
  14.04.2024
  Ditët
  8
  Çmimi
  nga €599
 • Image
  Lundrim - Idyllic Aegean nga Selaniku
  I lirë
  Nisja
  21.04.2024
  Ditët
  8
  Çmimi
  nga €599

Në çmim përfshihen shërbimet e mëposhtme:

 • Transport i organizuar me autobus Shkup – Selanik – Shkup
 • 7 netë në kabinën e anijes më të re të lundrimit Celestyal Journey
 • Taksat e portit dhe bakshish për stafin 289 eur
 • Argëtim në anije me aktivitete dhe animacione të panumërta
 • Pansion i plotë me pije alkoolike dhe joalkoolike të përfshira gjatë vakteve
 • Bonus prej 75€ për person për shfrytëzim të ekskursioneve
 • Program ditor – orari i vakteve dhe aktiviteteve në anije
 • Përfaqësues nga Fibula Air Travel në udhëtim

Në çmim nuk përfshihen:

 • Shërbimet mjekësore
 • Shpenzimet individuale për ekskursionet, shëtitjet të cilat ofrohen në mënyrë plotësuese në anije, e të ngjashme
 • Shërbimet e qendrës SPA dhe sallonit të bukurisë
 • Sigurimi për udhëtim
 • Ekskursionet fakultative
 • Parkingu, nëse shfrytëzoni transport privat
 • nterneti është me pagesë (1h-7 eur, 3h-16 eur, 6h–25 eur)

Ekskursionet

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Varret mbretërore (Kutlesh)

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Pamje panoramike e Selanikut

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Toka e Aleksandrit të Maqedonisë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Plazhi i Saharasë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Historia e pasur e kantinës së famshme greke

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Selaniku në këmbë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Shtëpia e Shën Maria dhe Efesi i lashtë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Efesi i lashtë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Efesi i lashtë dhe shtëpitë me ballkon

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Adaland Aqua Park

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Buggy Safari

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Qytetërimet e lashta me arkeolog

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Pallati Knossos dhe Muzeu Arkeologjik

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Pallati i Minos në Knossos

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Fshatrat e Kretës

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Pallati Knossos dhe peizazhet e Kretës

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Muzeu Arkeologjik i Heraklionit

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Heraklion në këmbë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Transferimi në plazhin Amudara

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Hap prapa në kohë (fetar)

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Kthehu prapa në kohë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Lundrimi nostalgjik i Milos tokës dhe detit

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Ekskursion në plazhet

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Çudi gjeologjike aventurë 4x4

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Kajak

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Milos në këmbë

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Një rrugë drejt zemrës dhe shpirtit të Milos

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Monumentet e Athinës dhe Akropoli

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Kanalet panoramike të Athinës

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Vizitoni muzeun e ri të Akropolit

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Akropoli dhe Muzeu i ri i Akropolit

 • Gjysmë dite
  placeholder

  Athinë në këmbë

Akomodimi

 • Kabinë e brendshme ( Cat/IA ) pa dritare: nga €5̷9̷9̷ ➜€399
 • Kabinë me dritare të rrumbullakët ( Cat/XA –XBO ) nga €499
 • Kabinë me dritare (Cat/XA –XBO) nga €529
 • Fëmija deri 2 vjeç paguan 289€ (taksat e portit)
 • Çmimi për akomodim në kabinë njëdhomëshe, tridhomëshe ose katërdhomëshe është i disponueshëm në bazë të kërkesës
Hotel Image

Informata të rëndësishme

 • Check-in (regjistrimi) në anije bëhet prej orës 13:00 – 17:00 sipas kohës lokale
 • Për këtë udhëtim është e nevojshme pasaportë biometrike me vlefshmëri prej min. 6 muajsh
 • Shëtitjet individuale / vizitat dhe gjithçka që nuk është përmendur në program është me pagesë të drejtpërdrejtë
 • Afati i fundit për anulimin e aranzhmanit nga ana e agjencisë është 7 ditë para udhëtimit
 • Për rezervim, pagesë e detyrueshme prej 250 € paradhënie, pagesa e plotë 30 ditë para udhëtimit
 • Për këtë aranzhman vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Travel dhe Celestyal
 • Për realizimin e aranzhmanit është i nevojshëm një minimum prej 30 udhëtarësh
 • Të gjitha çmimet e lartpërmendura mund t’u nënshtrohen ndryshimeve
 • Për të gjitha informatat rreth ekskursioneve klikoni KËTU