Sharm El Sheikh


Шарм Ел Шеик

Егзотично патување 2023

Познат како бисер на библискиот Синај, Шарм Ел Шеик представува најпривлечно место на туристичката зона на Црвеното Море, не само заради кристалната сина боја на морето, прекрасните плажи туку и заради богатиот подводен свет во најразлични бои,коралните гребени, модерните хотели и центрите за нуркање кои можат да се најдат на секој чекор. Уште попривлечен го прави и можноста за организирање на најразлични разгледи и екскурзии како што се: Прошетка по заливот Наама, нуркање,крстарење со брод и посета на Националниот парк Рас Мохамед, посета на Света Катарина,платото Гиза и Каиро.

Лет кон Шарм Ел Шеик

Скопје - Истанбул
16:40
01:35
20:05
Скопје
Pegasus Airlines
Истанбул
Истанбул - Шарм Ел Шеик
23:05
02:35
00:40
Истанбул
Pegasus Airlines
Шарм Ел Шеик

Враќање кон Скопје

Шарм Ел Шеик
03:05
02:30
06:45
Шарм Ел Шеик
Pegasus Airlines
Истанбул
Истанбул
09:20
01:20
08:50
Истанбул
Pegasus Airlines
Скопје

Хотел

Хотел
Локација
Ноќевања
Услуга
Цена

Програма

Прв ден
Скопје - Истанбул - Шарм Ел Шеик

Лет од Скопје со авиокомпанијата Pegasus Airlines во 16:40 и пристигнување во Истанбул во 20:05 часот.

Полетување за Шарм Ел Шеик во 23:05 часот и пристигнување во 00.40 по локално време.

Индивидуален превоз до хотел и Сместување.

Ноќевање

Втор до Седми ден
Шарм Ел Шеик

Појадок

Престој во одбран хотел со можност за факултативни екскурзии.

Ноќевање.

Осми ден
Шарм Ел Шеик - Истанбул - Скопје

Појадок.

Индивидуален трансфер до Аеродром.

Лет со Pegasus Airlines во 03:05 часот и слетување во Истанбул во 06:45 часот.

Полетување со Pegasus Airlines во 09:20 часот, слетување во Скопје во 08:50 часот по локално време.

Во цената е вклучено

 • Авионски билет со вклучен багаж
 • Аеродромски такси
 • Сместување во одбран хотел 6 ноќевања на база Сè вклучено во Шарм Ел Шеик.
 • Организиран повратен трансфер од аеродром до хотел

Во цената не е вклучено

 • Други оброци и пијалоци во хотел
 • Виза 25 УСД ,се плаќа на Аеродром во Египет
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Факултативни екскурзии

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветна соба (кога патуваат мин. 2 лица)
 • Цена за сместување во еднокреветна или трокреветна соба, како и цени за со деца се достапни на барање
 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата во авион и хотел!
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=62 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност мин. 6 месеци од денот на патувањето
 • Цената за пакетот е валидна во моментот на изработка на програмата
 • Резервација со 100% уплата на пакетот без можност за промена на датуми и имиња на патници
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Травел – ОСВЕН ПОГОРЕ НАВЕДЕНИТЕ