Amon Hotels Belek

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Belek
 • Amon Hotels Belek
 • 54 fotografi
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Vetëm për të rritur
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Amon Hotels Belek

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кадрије на 25 км од аеродромот во Анталија и 40км од центарот на градот.

 • Сместување

  : Вкупно 293 соби во една главна зграда.

  • Стандардни Соби: (20м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Релакс Соби: (20м², една спална соба, едно купатило - за секој возрасен следува 15-минутна Луксор масажа, макс. 2+1 лице).
  • Quad Соби: (22м², една спална соба со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Legend VIP Соби: (22м², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, едно купатило, безалкохолни пијалоци во мини барот на пристигнување, бесплатна Луксор масажа, макс. 3 лица).
  • Red (Swim Up) Соби: (32м², дизајнирана за возрасни, една спална соба, едно купатило, корпа со овошје и виски или водка на пристигнување, безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден, 15 минутна Луксор масажа, макс. 2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када и туш кабина, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (се надополнува со вода секој ден), сеф (се доплаќа), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладневни колачи, чај и кафе, детска, диетална и вегетаријанска храна во главниот ресторан, локални и стандардни увозни алкохолни и безакохолни пијалоци цел ден (24 часа), свежо цеден сок од портокал само за појадок, сладолед, бар за закуски на плажа. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, свежо цедени сокови, луксузни локални и увозни вина, сите флаширани пијалоци, À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан, бар покрај базен, лоби бар. Доктор, чување деца, услуги за перење, фризер, шопинг, телефон, факс, интернет конекција, дополнително се наплаќаат. WI-FI интернет конекција е бесплатна во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, 600м оддалечена од хотелот со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Има превоз до плажа од 08:00 до 19:00 часот.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни (затворени во летната сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, соба со пареа, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, СПА центар за убавина и здравје, сите спортови на вода се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-17 години, поделени во групи според возраста, со различни програми во текот на денот и навечер.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni