Akka Alinda Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Akka Alinda Hotel
 • 30 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • WiFi falas në vende publike
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@fibula.com.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/>

Rreth Akka Alinda Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@fibula.com.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Кириш на 7 км од Кемер и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 401 соба. Дел од собите се наоѓаат во главната зграда

  • Стандардни соби (22-26 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни соби (32-36 м², макс. 4 лица, две одвоени соби и едно купатило).
  • Кралски апартман (110 м², две спални соби, две купатила и една дневна соба, макс.4 лица).
  • Анекс стандардни соби распоредени во Б и Ц блокови (22-25 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Дуплекс фамилијарни соби лоцирани во главната зграда и Анекс зградата (40 м², дуплекс, две спални соби, две купатила, макс. 5 лица).
  • Апарт Стандардна соба (24 м², една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лице).
  • Комфорт стандардни соби (28-32 м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило и бесплатен мини бар, À la Carte ресторан е еднаш бесплатно, корпа со овошје, бесплатно кафе и чај поставено при пристигнување, макс. 3 лица).
  • Комфорт фамилијарни соби (36 м², две спални соби, две купатила и бесплатен специјален мини бар, À la Carte ресторан еднаш бесплатно, корпа со овошје, бесплатно кафе и чај поставено по пристигнувањето, макс. 4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш, фен, централен систем за климатизација кој работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, минерална вода, пиво, овошен сок, вода се полни секој ден), сеф, WI-FI интернет конекција, сателитска ТВ и музички канали, ламинат и балкон.

 • Услуга

  Премиум Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот, попладневен чај, кафе и колачи, доцна вечера, закуски и ран појадок, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цедени сокови само за појадок, сладолед во одредени часови. Постои можност да се направи детска храна по родителски рецепт (греач за детска храна, стерилизација на шише за бебиња, микробранова, блендер). Има катче за здрава исхрана подготвена од нутриционист. Не се вклучени: премиум увозни пијалоци, пијалоци во шише и лименка, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба, ресторан À la Carte со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар за закуски на плажа, À la Carte ресторани – Gullet – морска храна, Паша ресторан – француска кујна, селски појадок, барови низ целиот хотелски комплекс. Доктор, чување деца, фризер, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет во собите, во лоби и отворени простори во хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, кошарка, мини фудбал, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, билијард, школа за нуркање, рефлектори за тениски терени и опрема, масажа и СПА центар. Забавни програми, во текот на денот, покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми, специјални ноќи. АККА Мини клуб за деца од 4-12 години, со специјално обучен кадар и одлична организација. Хотеот е реновиран во 2019 година (купатила во главната зграда, во Апарт стандардни соби и базен со лизгалки).

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni