Sherwood Exclusive Lara

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Lara
 • Sherwood Exclusive Lara
 • 49 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Sherwood Exclusive Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара на 10 км од аеродромот во Анталија и 12км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 499 соби во два главни објекта.

  • Делукс соби (29 м², една спална со француски кревет + еден единeчен кревет или софа, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Апартман со џакузи (46 м², една спална со француски кревет и простор за дневен престој и едно купатило со џакузи, макс. 2 лица).
  • Jуниор фамилијарни соби (35 м², една голема соба со преграда, еден француски кревет + 2 единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарани апартмани (57 м², две спални поврзани со врата, две купатила, макс. 4 лица).
  • Фамилијарни соби (40 м², две спални поврзани со врата, едно купатило, макс. 4 лица),
  • Sky suit (59 м², една спална со француски кревет и дел за седење, едно купатило, голема тераса со џакузи, макс.2 лица ).
  • Кралски апартман (109 м², две спални соби, една дневна соба, две купатила, џакузи, макс. 4 лица).

  Сите соби се со балкон, ламинат на подот, купатило со туш, фен, телефон, централна клима која работи според временските услови, сеф, мини бар (вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера, ужина во доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе, чај, свежо цеден сок од портокал за појадок, сладолед, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се дополнуваат секој ден). Не се вклучени: специјални увозни пијалоци, свежо цеден сок (освен за појадок), À la Сarte ресторани со претходна резервација и со доплата, енергетски пијалоци, пијалоци во row барот, услуга во соба и флаширани пијалоци.

 • Содржини

  Главен ресторан - шведска маса, À la Сarte ресторани: Sapore – италијанска кујна, Lalezar – турска кујна, Selenge - монголска кујна, рибен ресторан, снек ресторан, лоби бар, бар покрај базен, бар на плажа, диско клуб. Доктор, чување деца, перална, услуга во соба, фризер, изнајмување кола, шопинг центар, телефон, факс и компјутерски игри дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Песочна хотелска плажа, со лежалки, чадори за сонце и крпи кои не се наплатуваат. Приватни павилјони со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Осум отворени базени за возрасни и два за деца, еден полуолимписки базен, затворен базен за возрасни и деца, Аква парк (7 лизгалици за возрасни и 3 за деца), фитнес центар, турска бања, сауна, џакузи, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, мини голф, пинг понг. Осветлување за тениските игралишта и опрема, билијард, куглање, компјутерски игри, масажа, салон за убавина и SPA центарот, спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот и специјална шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 04 – 12 години и тинејџерски клуб од 13 – 17 години со специјална програма.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni