Hatipoglu Beach Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Hatipoglu Beach Hotel
 • 21 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Afer plazhit
 • Qendra e qytetit
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Hatipoglu Beach Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Клеопатра, центарот на градот Аланија и 125 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 70 соби.

  Стандардни соби (една спална, едно купатило, макс.2 +1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен за, клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (со доплата), ламинат, тепих или керамички под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Полупансион - шведска маса за појадок и вечера, сите останати услуги се доплаќаат.

  Храна и пијалоци на плажа се доплаќаат.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар и бар покрај базен со услуга до 23.00 часот.

  Доктор, перална и хемиско чистење, интернет се доплаќаат.

  WI - FI интернет на јавните површини е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок на 50 метри од хотелот преку улица.

  Лежалки, чадори за сонце на плажа се доплаќаат, но околу базенот се бесплатни.

  Крпите за плажа се со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца.

  Со доплата: спортови на вода, турска бања, сауна, масажа.

   

  Хотелот е реновиран во 2012 година.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга

Lokacioni