Mesut Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Mesut Hotel
 • 39 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Mesut Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Обакој, 2км од центарот на Аланија и 132км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 130 соби во два блока.

  • Стандардни соби (20-30м², една спална, едно купатило, макс.2 лица).

  Сите соби се со купатило со туш и када, фен, клима сплит систем, телефон, сеф (се наплаќа), мини бар (празен), тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладне чај, кафе и колачи, вечера, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.30 часот. Дополнително се наплаќаат увозни пијалоци, флаширани пијалоци, сладолед, турско кафе, бар на плажа, свежо цедени сокови.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар и бар покрај базен. Доктор, сервис за перење и хемиско чистење, интернет дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет бесплатно во лоби.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, на 50м од хотелот преку улица. Лежалки на плажа и чадори за сонцe се наплаќаат. Крпи за на плажа нема на располагање. Лежаките и чадорите покрај базен се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, лизгалица на вода, фитнес. Дополнително се наплаќаат сауна, турска бања, масажа, спортови на вода.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni