Serenity Fun City

 1. Egjipt
 2. Deti i Kuq
 3. Makadi Bay
 • Serenity Fun City
 • 56 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Serenity Fun City

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во заливот  Макади на 36 км од аеродромот, а од центарот на Хургада 41 км.

 • Сместување

  Вкупно 515 соби.

  Стандардни соби со поглед кон градина (35 м², спална соба, купатило, мак.2+1).

  Делукс соби со поглед на базен (35 м², спална соба, купатило, мак.2+1, кошница со овошје на пристигнување, бањарка, влечки, во близина на базенот и аква паркот).

  Поврзувачки фамилијарни соби (55 м², две спални соби одвоени со врата, поглед кон градина или базен, купатило, макс. 3+2).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш, фен, клима, мини бар (со доплата), сеф, сет за чај и кафе, шише вода секој ден, пегла и даска за пеглање (бесплатно, на барање), балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, безглутенска или вегетаријанска храна се достапни на барање, закуски во текот на денот (сендвичи, пица, бургери), сладолед во одредено време, лоби бар, во бар покрај базен и на плажа, кафе, чај, колачи, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

  Со доплата се увозни и премиум пијалоци, пијалоци во лименка или шише, наргиле, À la carte ресторани Al Dente (италијански), Sayonara (јапонски), Andalucia (ориентален) се со претходна резервација и со доплата, English Pub, дискотека во Serenity Makadi Beach, услуга во соба и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани со италијанска, јапонска и ориентална кујна, барови низ хотелскиот комплекс.

  Со доплата се доктор на барање, перење и хемиско чистење, аптека, продавници, изнајмување кола, телефон.

  Wi-Fi интернет е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Гостите од хотелот ја користат плажата на Serenity Makadi Beach, која се наоѓа на околу 600 м од хотелот. Има бесплатен превоз секој ден на 15 мин, почнувајќи од 09 часот па до зајдисонце.

  Лежалките, чадорите и крпите се бесплатни за користење. Дел од плажата има природен корален гребен, има платформа долга 40м и се препорачуваат обувки за во вода.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, аква парк со 26 тобогана, одбојка на плажа, тениски терени, теретана.

  Со доплата се луна парк, сауна, парна бања, турска бања, џакузи, масажи и третмани во СПА центар, опрема за тенис и осветлување на терените, спортови на вода, нуркање, 6D кино, соба со игри.

  Со Serenity Makadi Beach ги делат тениските терени, СПА центарот, салонот за убавина и теретаната.

  Забавни програми во текот на денот, и шоу програми навечер, тематски вечери. Клуб за деца помеѓу 5-12 години, мини диско навечер, детско игралипте, разни активности.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni