Grand Park Lara Hotel

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Lara
 • Grand Park Lara Hotel
 • 38 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Budget
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness & SPA

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">GRAND PARK LARA - 4*- LARA - ANTALYA mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;mso-bidi-font-weight:bold"> mso-bidi-theme-font:minor-latin">Хотелот се наоѓа во областа Лара Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;mso-ansi-language:MK"

Rreth Grand Park Lara Hotel


GRAND PARK LARA - 4*- LARA - ANTALYAЛокација: Хотелот се наоѓа во областа Лара на 14 км од аеродромот во Анталија и 14 км од центарот на Анталија.

Сместување: Вкупно
896 соби во 8 меѓусебно поврзани згради. Стандардни соби (22 м², една спална соба со дупли кревет и една софа, купатило, макс.2+1 лица, без балкон). Фамилијарни Делукс соби (36 м², две спални одвоени со врата, едно купатило, макс.3+1 лица). Фамилијарни Елит соби (50 м², две спални одвоени со врата, една дневна соба, едно купатило, макс.5+1 лица) и 4 соби за лица со попреченост. Сите соби се со купатило со туш, фен, клима, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци при пристигнување, потоа секојдневно се дополнува само со вода), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон само во фамилијарните соби, стандардните соби се без балкон, подот е покриен со ламинат, WI-FI.Услуга: Сѐ вклучено
- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот и доцна навечер, детско бифе, диететско и вегетаријанско бифе во главниот ресторан за време на ручек и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00 часот, сладолед 24 часа, храна и пијалоци во барот на плажа од 10:00 – 18:00. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални и увозни вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата, услуга во соба, храна и пијалоци после 24.00 часот дополнително се наплатуваат.

Содржини: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани
: Peppermint – интернационална кујна и рибен ресторан, бар на плажа, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, телефон, факс, продавници, изнајмување кола дополнително се наплаќа. WI-FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

Плажа: Хотелска песочна плажа на 200м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и
крпи за на плажа се бесплатни. Павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата. Има бесплатен превоз од хотел до плажа.

Спорт и забава: Отворен
и базени за возрасни и деца, четири лизгалици на вода, турска бања, сауна, соба со пареа, гимнастика, пикадо, пинг понг, фитнес центар. Спортови на вода, билијард, играчница, масажи и Спа третмани, школа за нуркање се наплатуваат.


Забавна програма преку целиот ден и навечер. Мини клуб за деца од 4-12 год со богата содржина, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.


 


https://www.corendonhotels.com.tr/en


 


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА


 Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni