Lara Barut Collection

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Lara
 • Lara Barut Collection
 • 47 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Animacion
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Lara Barut Collection

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара, на 10 км од аеродромот во Анталија и на 12 км од центарот на градот.

 • Сместување

  Вкупно 466 соби. Главна зграда (10 ката), дел кај градината и кај лагуна.

  • Делукс соби (38 – 40 м², една спална соба со француски кревет + софа или кауч, едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Делукс соби со поглед на море (48 – 50 м², поглед море, една спална соба со француски кревет + два единечни кревети, едно купатило, поголема тераса, макс.2+1 лице).
  • Корнер апартман со џакузи и поглед море (48 – 50 м², поглед на море, една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, поголема тераса со џакузи, макс.2+1 лице).
  • Designer suit (68 - 70м², една дневна соба и една спална соба одвоени со лизгачка врата, еден француски кревет во спалната соба + едно купатило, поголема тераса со џакузи, макс.3 лица).
  • Designer suit 360 (55 – 57 м², една поголема спална соба со голем кружен кревет, со дел за седење, едно купатило со кадa, парна бања со поглед на тераса, поголема тераса со џакузи, макс. 2 лица).
  • Designer suit (68 – 70 м², страничен поглед на море, една спална соба и една поголема дневна соба одвоени со лизгачка врата, поголем балкон, едно купатило, макс. 3 лица).
  • Grand designer suit (106 – 108 м², поглед на море, поголема спална соба и дневна соба, одвоени со лизгачка врата, две купатила, поголема тераса со џакузи, макс. 3 лица)
  • 2 соби за лица со попреченост.
  • Делукс соби во градина (во делот на градината, со поглед на базен, 34-37 м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Deluxe Garden room swim up (44-48 м², во делот на градината, со поглед на базен, една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, поголема тераса со пристап на базен, макс.2+1 лице).
  • Делукс фамилијарен апартман (65-73 м², две спални соби поврзани со врата, две купатила, макс.5 лица),
  • Deluxe Family Suit swim up (90-95 м², во делот на градината, со поглед на базен, две спални соби, две купатила, поголема тераса, пристап на базен, макс.5 лица).
  • Superior garden room (43-47м², поглед кон градина, една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило со туш, макс.2+1 лице),
  • Deluxe lagoon room (43-47 м², поглед кон градина, една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило со туш, макс.2+1 лице),
  • Deluxe lagoon room swim up (43-47 м², поглед кон градина, една спална соба со два поголеми кревети + софа, француски кревет + софа, едно купатило со туш, поголема тераса со пристап на базен, макс.2+1 лице),
  • Designer Junior suit (55-58 м², поглед кон градина, една дневна соба со дел за седење и една спална соба со француски кревет + софа, без врата помеѓу нив, едно купатило, макс.2+1 лице),
  • Penthouse suit со турска бања и џакузи suit (70-74 м², поглед кон градина, една спална соба со француски кревет, едно купатило налик турска бања, поголема тераса со дел за седење и џакузи, макс.2+1 лице).

  Сите соби се со балкон, купарило, фен, бањарка, влечки, централен или сплит клима уред, телефон, паркетен под, сеф, мини бар, електричен бокал, сет за кафе и чај, машина за кафе од капсули, сателитски ТВ програм, бесплатен WI-FI.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса со појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, вечера, вечерна ужина. Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација (на деца под 12 години не им е дозволен влез во Akdeniz и во Tirmis ресторани), мини бар во собата (сокови, вода, пиво се дополнуваат секој ден), веганска и безглутенска храна достапна за време на главните оброци. Не се вклучени: луксузни пијалоци, одредени вина и сите флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба, јастог во À la Carte рестораните.

  Grand designer suit, Designer suit, Designer suit 360, Corner suit, Designer Junior suit и Penthouse suit концепт: Приватен check in и check out, бесплатна собна услуга, секојдневно местење кревети, секојдневна достава на весници, дневно полнење на минибарот со локални и увозни пијалоци (мали шишенца), секојдневно достава на корпа со овошје. Приоритетен влез во À la Carte рестораните, сервис за чистење на чевлите, 20 мин бесплатен пилиг и третман на лице еднаш за време на престој / по соба, при пристигнување пеглање на вечерната тоалета.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Kuyu -турски, Mangal – ресторан со скара, Turunc - интернационален, Sandal – рибен, Akdeniz - медитерански ресторан наменет само за возрасни, Tirmis Regional - само за возрасни, Pizzeria Di Laura - италијански, Iro - суши бар, слаткарница, лоби бар, бар крај базенот, места за ужина, ноќен клуб. Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, чување деца, телефон, факс, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. Бесплатна WI-FI интернет конекција.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа, бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Приватните павилјони и Gazebo се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен, 1 полуолимписки базен, 1 внатрешен базен, 1 внатрешен базен (со морска вода), детски базен, 5 лизгалици, фитнес центар, сауна, турска бања, 3 тениски игралишта, одбојка на плажа, еден повеќенаменски терен за кошарка, минифудбал и ракомет, пинг понг, сала за вежбање, миниголф, стрелаштво, терен за сквош. Билијард, ДВД, масажа, СПА центар, козметички салон, спортови на вода се со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари, специјални вечерни шоу програми, жива музика. Мини клуб за деца од 4-12 години со специјална програма во текот на денот и мини диско навечер. Специјален бебешки концепт од 00-2,99 години, бебешки телефон, бебешка кола, простирка за бебе, нокширче, сунгерче, лосион за бебиња, затоплување на бебешко шишенце, бебешки марамчиња (на барање и е бесплатно).

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni