Titanic Beach Lara

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Lara
 • Titanic Beach Lara
 • 45 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Titanic Beach Lara

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Лара, на 12 км од центарот на градот и 10 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 640 соби во главна и споредни згради во градината.

  • Стандардни соби (26 м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Јуниор апартмани (65-85 м², главна зграда, една спална соба, едно купатило, простор за седење, макс. 3 +1).
  • Дуплекс апартмани (65 м², главна зграда, на горниот спрат има брачен кревет и е како галерија, не е одвоен со врата од долниот спрат, долу има дел за седење и два единечни кревети, едно купатило, тераса со џакузи, макс. 3 +1 лица),
  • Colonel апартман (120 м², главна зграда, две одвони спални соби, дневна соба, две купатила, едното е со џакузи, макс. 4 лица),
  • Admiral апартман (80-150 м², лоцирани на последниот кат од хотелот, две одвоени спални соби, две купатила, едното е со џакузи, макс. 4 лица).
  • Анекс стандардни соби – градина (26 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лица),
  • Анекс стандардни соби – базен (26 м², една спална соба, едно купатило, директен пристап на базен, макс.2+1 лица),
  • Анекс фамилијарни соби (39 м², дуплекс, две спални, по едно купатило на секој кат, макс.4 лица).

  Сите соби се со балкон или тераса, со поглед на море или копно, купатила со кабини за туширање, фен за коса, бањарки, влечки, телефон, централен систем за климатизација, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци, јаткасти плодови, чипс се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, тепих на подот, ЛЕД телевизор со сателитски програми, WI-FI интернет.

 • Услуга

  Beach Сѐ вклучено 24 часа услуга храна и пијалоци - појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот крај базенот и на плажа, сладолед во одредени часови, полноќна закуска, мини бар во собите кои се дополнуваат секој ден. Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни. Не се вклучени: увозен шампањ, локални и увозни високо квалитетни вина и луксузни пијалоци, коњак и 12 год старо виски. À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, свежо цеден сок (освен за појадокот).

 • Содржини

  Главен ресторан Parkfora, À la Carte ресторани: Pier Taverna (турски), Parcarella (италијански), Trot (рибен), Asia (Далечен Исток), Beef Grill Club (скара), барови низ хотелскиот комплекс, Sailors бар крај базенот во текот на денот, бар на плажа, лоби бар, диско бар. Продавници, фризер, перење и хемиско чистење, доктор, чување деца, телефон, факс се доплаќаат. WI-FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Крпи за на плажа, лежалки, чадори за сонце се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен, базен за деца, олимписки и полуолимписки базени, Аква парк, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг-понг, пикадо. Со доплата: олимписки и полуолимписки базени, осветлување на тениски терени, тениска опрема, фудбалски терен, спортови на вода, куглање, билијард, соба со игри, Wellness & Spa центар се со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и плажа со професионален тим, вечерни музички шоу програми. Tini kids club –мини клуб за деца од 04-12 години со различна програма и junior club за деца од 12-17 години.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni