Alba Royal

 1. Turkia
 2. Antalija
 3. Side
 • Alba Royal
 • 31 fotografi
 • WiFi falas në vende publike
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Vetëm për të rritur
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#253D82">ALBA ROYAL HOTEL – 5* - COLAKLI – SIDE (+16 Adult Hotel) mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333">Локација: mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333"> Хотелот се наоѓа во областа Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333;mso-ansi-language:MK" lang="MK">Чолакли Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:#333333" lang="MK"> mso

Rreth Alba Royal

ALBA ROYAL HOTEL – 5* - COLAKLI – SIDE (+16 Adult Hotel)


Локација: Хотелот се наоѓа во областа Чолакли на 55 км од аеродромот во Анталија и 8 км од центарот на Сиде.


Сместување: Вкупно 224 соби во три главни згради. Стандардни соби, вклучувајќи и 4 соби за хендикепирани лица (26м², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лица), Супериор соби (32м², поголема соба, купатило, голема тераса, макс. 3 лица), Сениор апартман (41м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица). Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се надополнува со вода и безалкохолни пијалоци секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинатен под, LCD TV со сателитска телевизија и музички канали. Wi-Fi интернет се доплаќа.


Услуга: Ултра Сѐ вклучено  – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладневни колачи, чај и кафе, избор на закуски доцна навечер, свежо цеден сок од портокал за појадок, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови од денот, À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум и луксузни увозни алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови освен за појадок, енергетски пијалоци, флаширани пијалоци.


Содржина: Главен ресторан Alatau – со шведска маса, À la Carte ресторани ресторани - Efendy (турска кујна), Amadeus (кујна за морска храна), Cuban (Кубанска кујна), барови околу хотелскиот комплекс, слаткатница, Диско клуб. Доктор, услуга за перење и хемиско чистење, фризер, шопинг, телефон, факс, изнајмување кола се доплаќаат. WI- FI интернет конекција во лобито, Nakita Lounge бар и барот покрај базенот е бесплатна.


Плажа: Хотелска приватна плажа со песок и каменчиња и бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа се со депозит. WI-FI на плажата се доплаќа.


Спорт и забава: Отворени и затворени базени, тениски терени, одбојка, одбојка на плажа, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, мини голф се бесплатни. Масажа, СПА центар за убавина и здравје, сите видови на спортови на вода, осветлување за тениски терени, опрема за тенис, куглање, билијард се доплаќаат дополнително. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и специјални шоу програми во текот на вечерта, кино, понекогаш жива музика, забава на плажа.


 


www.albahotels.com.tr


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


Fasilitetet

 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni