Side Sunberk Hotel

  1. Turkia
  2. Antalija
  3. Side
  • Side Sunberk Hotel
  • 30 fotografi
  • Afër qendrës së qytetit
  • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
  • Pishinë e hapur
  • Plazh me rërë dhe guralecë

SIDE SUNBERK HOTEL    - 3* - KUMKOY - SIDE Локација: Хотелот се наоѓа во Кумкој на 800м од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкуп но 93 соби во 2 згради (на два ката) и бунгалови . Стандардни соби (една спална, едно купатило, макс . 2 +1 лице), Економски соби кои се во бунгаловите и се помали од стандардните соби (макс. 2 лица), Фамилијарни соби (две одвоени спални соби, едно купа

Rreth Side Sunberk Hotel


SIDE SUNBERK HOTEL    - 3* - KUMKOY - SIDE


Локација:  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 800м од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.


Сместување: Вкупно 93 соби во 2 згради (на два ката) и бунгалови. Стандардни соби (една спална, едно купатило, макс. 2 +1 лице), Економски соби кои се во бунгаловите и се помали од стандардните соби (макс. 2 лица), Фамилијарни соби (две одвоени спални соби, едно купатило, макс.4 лица).  Сите соби се со сопствено купатило со  туш кабина, фен, клима  уред, телефон, мини бар (вода само на пристигнување), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.


Услуга: Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуха во соба, пијалоци по 23.00 часот дополнително се наплаќаат.


Содржини: Главен ресторан, бар крај базенот, лоби бар. Доктор, телефон, факс, интернет, перална, пеглање, продавници, изнајмување кола се со доплата. Wi Fi интернет е со доплата.


Плажа: Хотелска плажа на 200м од хотелот со песок и ситни камчиња, лежалките и чадорите се бесплатни и на плажа и крај базенот.


Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, пинг понг и пикадо. Спортови на вода, турска бања, масажа се со доплата.


Игралиште за деца. Турска вечер еднаш во неделата.


www.sunberkhotel.com


 


ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА.


 


 


Lokacioni