Ambrosia

 1. Turkia
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Ambrosia
 • 41 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Ambrosia

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Битез, на околу 7 км од Бодрум и 40 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 106 соби сместени во 2 – катна зграда.

  Секоја од собите има приватно купатило, балкон, клима, сеф, минибар, ЛЦД телевизор со сателитски програми, интернет.

 • Услуга

  Шведска маса за појадок, закуски во текот на денот, а навечер гостите може да уживаат со пијалок во лоби барот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса за појадок, лоби бар, библиотека, бар за закуски, TV lounge, шатл сервис (со доплата), мини маркет.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, со бесплатни чадори и лежалки.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, аеробик, кошарка, одбојка на плажа, детски базен, пикадо, забавни програми, теретана, масажа, сауна, билијард, детско игралиште, риболов, играчница, терени за голф (3км), диско, спортови на вода.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni