Baia Bodrum Hotel

 1. Turkia
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Baia Bodrum Hotel
 • 46 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Baia Bodrum Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 1км од центарот на Гундоган, 19 км од Бодрум и околу 50 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 215 соби.

  • Делукс соби со поглед на градина (28 - 35м², со француски или два единечни кревети, едно купатило, макс. 3 лица).
  • Deluxe соби со поглед на море (28 - 35м², со француски или два единечни кревети, едно купатило, макс. 3 лица).
  • Делукс соби со тераса во градина (28 - 35м², со француски или два единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица, на приземје, имаат директен пристап во градина) и една соба за лица со попреченост.
  • Делукс апартмани со тераса тераса (60м² , една спална со дупли кревет, една дневна соба, сите се со поглед на море, гардеробер, едно купатило со туш кабина и када).
  • Сениор апартмани апартмани (72 м² , една спална соба со брачен кревет соба за дневен престој, гардеробер, сите се со поглед на море, едно купатло со туш кабина и џакузи) и соби за лица со попречебист (макс. 3 лица).

  Собите имаат балкон или тераса, приватно купатило си туш, фен, клима, телефон, мини бар, сеф, сателитска ЛЦД ТВ, сет за правење кафе и чај, интернет, мермерен или керамички под. Сите соби имаат централна клима, минибар, сеф, електричен бокал, сет за чај и кафе, телефон во соба и купатило, фен, туш, мермер или плочки на подот во купатило, постелнина и крпи од специјално дизајнирани материјали, Wi-Fi, LCD TV и сателитска програма, балкон и гарнитура за седење на балкон, интернет.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќни закуски, свежо овојше (во одредени месеци), сладолед (во одредени месеци), слаткарница, топли напитоци, алкохолни и безалкохолни локални пијалоци. Со доплата се À la carte рестораните (потребна е резервација најмалку еден ден порано), услуга во соба, увозни пијалоци, свежо цедени сокови и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  À La Carte ресторан, слаткарница, лоби бар (24 часа), бар за закуски, бар покрај базен и на плажа, Витамин бар покрај затворен базен. Со доплата се À La Carte ресторан, сите пијалоци во баровите и рестораните, слаткарница, мини бар, услуга во соба, доктор, чување деца, перална, мини маркет, фризер, конгресен центар. Има бесплатен оптички интернет.

 • Плажа

  Главен ресторан со шведска маса, сервис бар во главен ресторан, бар покрај базен, на плажа, во диско и лоби, снек бар. Доктор, користење конференсиска сала, изнајмување кола, продавници, À la carte ресторани, услуга во соба, телефон, компјутерски игри се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, СПА центар со турска бања, сауна, парна соба, фитнес центар, забавен парк за деца со базен, фитнес центар, тениско и кошаркарско игралиште, диско кино, мини фудбал. Играчница со билијард, куглана, спортови на вода,осветлување на тениско игралиште, масажи и други третмани во СПА центарот. Забавни програми и анимации во текот на денот, музичка група за забава во вечерните часови.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni