Adora Hotel & Resort

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Adora Hotel & Resort
 • 82 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Adora Hotel & Resort

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 39 km од Анталија и 29 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 500 соби во  главна зграда и анекс зграда, и клубски дел во десет двокатни бунгалови.

  Стандардни соби со поглед на море (26-32 m², во главна зграда, една спална соба со француски кревет или два единечни кревети + две софи, едно купатило,  макс. 3+1 дете).

  Стандардни соби со поглед на копно (26-32 m², во анекс зграда, една спална соба со француски кревет, една софа, едно купатило, макс. 3 лица).

  Економски соби до поглед на копно и без балкон (26-32 m², главна зграда, еден француски кревет или два единечни кревети и две софи, едно купатило, без балкон, макс. 3+1 дете).

  Фамилијарни Дуплекс соби со поглед на копно (36 m², во анекс зграда, на горниот кат една спална соба со француски кревет и купатило, на долниот кат два единечни кревети и купатило, макс.4 лица).

  Клуб соби со поглед на копно (30 m², лоцирани во бунгаловите во градината, една спална соба со француски кревет или два единечни кревети и една софа, едно купатило, макс.3+1 дете).


  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, влечки, клима, телефон, мини бар (се дополнува со вода, минерална вода, безалкохолни пијалаци и пиво секој ден), електричен бокал, сеф, керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкоб (освен во економските соби).

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, утрински и попладневни закуски, сладолед во одредено време во текот на денот, вечера, полноќна закуска, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00-24:00 часот. Бистро барот работи 24 часа, À la Carte рестораните се со предходна резервација и еднаш во текот на престојот, снек бар и ресторан на плажа од 10:00 до 19:00 часот.

  Не се вклучени: увозни пијалаци кои не се на мени листата, специјални локални и увозни пијалаци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалаци, специјални вина, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турска кујна, рибен ресторан и азиска кујна, барови во хотелскиот комплекс.

  Доктор, перење алишта и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет кафе, продавници, изнајмување кола се со доплата.

  Wi-Fi интернет на јавните места во хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни крпи, лежалки и чадори за сонце.

  Павилјоните на плажата и на платформата со предходна резервација и се со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, детски базени, тобоганииии, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, одбојка на плажа, гимнастика, тениско игралиште.

  Спортови на вода, СПА центар и третмани, масажи, осветлување на тениси терени и опрема за тенис се со доплата.

  Забавни програми дневни и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4 – 12 години, детско игралиште и анимација во текот на денот. Мини диско навечер.

   

  Хотелот е реновиран во 2023/2024 година / клубските соби и јавните површини.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni