Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Cornelia Diamond Golf Resort & Spa
 • 57 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Luksoze
 • Children friendly
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Ekskluzive
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Cornelia Diamond Golf Resort & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 35 km од аеродромот и 45 km од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 611 соби.

  Стандардни соби (42-50 m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Executive стандардни соби (42-50 m², една спална соба, едно купатило, со директен поглед на море, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби со поглед на градина (70 m², две спални соби одвоени со врата, две купатила, поглед на градина, макс. 4+1 лице).

  Фамилијарни езерски соби (80 m², две спални соби одвоени со врата, две купатила, директен излез на базенот, со поглед на градина или базен, макс. 4+1 лице).


  Сите соби имаат сопствени купатила со када, фен, бањарки, влечки, централна клима, телефон, мини бар (сокови, пиво, чипс, сникерс, колачи се дополнуваат секој ден), сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ со музички канали, тепих на под, балкон, Wi-Fi интернет.

  Специјални соби во хотелот:

  Голф апартман (65 m², има два типа - спална соба, дневна соба, купатило макс. 2+1 лице и другиот тип со две спални соби, две купатила, макс. 4+1 лице).

  Blue апартман (80 m², една спална соба и една дневна соба одвоени со завеса, едно купатило со џакузи, директен поглед на море, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни апартмани со страничен поглед на море (190 m², две спални соби одвоени со врата, дневна соба, две купатила, мини кујна, делумен поглед на море, макс. 4+1 лице).

  Дијамантски апартман (310 m², на два ката, директен поглед на море, приватен базен, макс. 4+1 лице).

  Хармонија апартман (120 m², спална и дневна соба одвоени со врата, делумен поглед на море, купатило, сауна, џакузи, макс. 2+1 лице).

  Езерски вили (160 m², макс. 6+1 лице);

  Езерски куќи (100 m², макс 4+1 лице или 6+1 лице).

 • Услуга

  Diamond сѐ вклучено – 24 часовна услуга со храна и пијалоци, шампањ, свеж сок од портокал, чинија со овошје во собите при пристигнувањето за добредојде, шведска маса за ран појадок, појадок, ручек, закуски во текот на денот, вечера, закуски касно навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, свежо цедени сокови, сладолед, минибар, бар со закуски на плажа од 10:00 до 18:00 часот.

  Не се вклучени: премиум пијалаци постари од 12 години, стари домашни и странски вина, енергетски пијалаци, наргиле, пури, À la Carte  ресторани со претходна резервација и доплата (за деца под 7 години не е дозволено), услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte  ресторани: Sapore – медитеранска  кујна, Tai Pen – кујна од Далечен Исток, Forest Pub - јужно американска кујна, Fish & Love - рибен ресторан, ресторан за скара, барови низ целиот хотелски комплекс.

  Не се вклучени: Доктор и медицинска сестра, чување деца, перење и хемиско чистење, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола. 

  Wi-Fi интернет конекцијата низ целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за деца и возрасни, тобогани, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, одбојка на плажа.

  Не се вклучени: Спортови на вода, куглање, билијард, осветлување за тениски терени, часови по тенис и опрема, голф терен, SPA и велнес центар.

  Забавни програми со професионален тим во текот на денот, со натпревари и вечерни шоу програми. Diamond Party на секои две недели. Мини клуб за деца со тим за анимации и програми за деца од 1 -17 год. во различно организирани групи по возраст.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni