Kaya Belek

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Kaya Belek
 • 66 fotografi
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Kaya Belek

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белек, 29 km од аеродромот во Анталија и 36 km од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 506 соби.

  Стандардни соби (23-33 m², една спална соба и  едно купатило, макс.2+2 лица).

  Апартмани (57 m²,  директен поглед на море, една дневна соба и една спална одвоени со врата, едно купатило, макс.3+1 дете)

  соби за лица со попреченост

  Сите соби се со балкон, сопствено купатило со туш, када, фен, централна клима која работи според временските услови, тепих на подот, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода, минерална вода, сокови,чипс), сеф, сет за чај и кафе, сателитска ТВ и музички канали. Wi-Fi со слаба брзина.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – 24 часовна услуга со храна и пијалаци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуска, вечера, закуски до сабајле, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот во еден од нив.

  Не се вклучени: луксузни увозни пијалаци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалаци и специјални вина, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – азиски, италијански, скара, турски ресторан и барови на различни места околу хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, чување деца, фризер, перење алишта и хемиско чистење, салон за убавина, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, интернет дополнително.

  Wi-Fi интернет конекција во целиот хотел е бесплатна (слаба брзина).

 • Плажа

  Приватна песочна плажа со бесплатни чадори за сонце, лежалки, крпи и душеци на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени, базени за деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, џакузи, тениски терени (со акрил), пинг понг, кошарка, одбојка.

  Не се вклучени: Осветлување на тениски терени, опрема и часови, тениски терени (црвена глина), фудбалски терени, терени за голф (во близина на хотелот), масажа, салон за убавина, спортови на вода, соба за комјутерски игри, јавање коњи.

  Забавна програма за возрасни во текот на денот и шоу програм во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 год, детско игралиште, мини диско во вечерните часови.

   

  Хотелот е реновиран во 2011 година.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni