Rixos Park Belek

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Rixos Park Belek
 • 54 fotografi
 • SPA & Wellness
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness
 • Në plazh

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Rreth Rixos Park Belek

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 50 км од центарот на Анталија, 40 км од аеродромот во Анталија и 5 км од најблиското населено место.

 • Сместување

  Вкупно 230 соби.

  • Garden соби (28-30м², една спална со француски кревет или два единечни кревети + една софа, едно купатило, макс. 2+1 дете).
  • Стандардни соби без балкон (28-33м², една спална со француски кревет + софа, едно куплатило, макс. 2+1 лице).
  • Стандардни соби (23м², со директен поглед на море, една спална, едно купатило, џакузи на широка тераса со лежалки, макс.2 лица).
  • Стандардни соби со кревети на спрат (30-33м² една спална со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 деца).
  • Јуниор апартман (30-35м², една спална со француски кревет + софа, макс. 2+2 деца).
  • Фамилијарни соби (41м², две спални со врата помеѓу, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со купатило - туш кабина и фен, бањарка, влечки, систем за климатизација работи според временските услови, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, а после се дополнува само со вода), сет за кафе и чај, сеф, TV со сателитски програми и музички канали, WI-FI интернет, балкон (не во сите соби).

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часа шведска маса за појадок, доцен појадок, закуски наутро и попладне, ручек, вечера, вечерни закуски, сладолед во определени часови, свежо цеден сок од портокали само за појадок, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, пијалоци во Диско клуб, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не се вклучени: Луксузни увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, енергетски пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Cristal - главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани: со турска, италијанска и рибен ресторан, лоби бар, снек бар, диско клуб. Со доплата услуга за доктор, услуга за чување деца, перална, хемиско чистење, телефон, факс, интернет ќоше и компјутерски игри, продавници, услуга за чување деца, изнајмување кола, фризер.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа – бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, парна бања, тениски игралишта, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, гимнастика. Со доплата сите спортови на вода, осветлување за тениски терени, опрема за тенис, часови за тенис, билијард, СПА центар. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, забавни програми во текот на вечерните часови. Мини клуб за деца-Toucan.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni