Spice Hotel & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Belek
 • Spice Hotel & Spa
 • 94 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Luksoze
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Spice Hotel & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Белек на 40 km од центарот на Анталија и 35 km од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 546 соби во главната зграда и во анекс зградата и вили.


  Стандардни соби (36 m², една спална и едно купатило, главна зграда, макс.2 + 1 лице).


  Стандарни соби со поглед на копно во главна зграда или анекс (36 m², една спална, едно купатило, макс.2 + 1 лице).


  Swim up соби (35 m², лоцирани на приземјето во анекс зграда, една спална, едно купатило, директен пристап до заедничкиот базен, макс.2 + 1 лице).

  6 соби за лица со попреченост

  Фамилијарни собиво анекс зградата (72 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  Pool соби (35 m², во анекс зградата, една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш, фен за коса, бањарки, влечки, систем за централна климатизација кој работи според временските услови, телефон, мини бар (безалкохолни пијалаци, вода, пиво, млеко за фамилии се надополнува секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, паркет на подот и балкон, WI-FI интернет.  

  Специјални соби - Апартмани (67 m², две спални соби, едно купатило, или една спална соба, една дневна соба и купатило, во главна зграда, макс. 5 лица).


  Дуплекс апартман (55 m², две спални соби со скали и не се одвоени со врата, купатило, главна зграда, макс. 5 лица).


  Coconut Дуплекс апартман (85 m², две спални соби, две купатила на секој спрат, поврзани со дрвени скали, во главна зграда, макс.5 лица).


   Апартмани за меден месец (55 m², една спална соба со дневна соба, една купатило со џакузи, голема тераса, главна зграда, макс. 2 лица).


  Кралски апартман (185 m², две спални соби, две купатила со џакузи, дневен престој со трпезариска маса, два балкони, главна зграда, макс. 5 лица).


  Претседателски апартман (500 m², со широка тераса, три спални соби со посебни купатила, дневна соба, трпезарија, џaкузи, гардеробер, главна зграда, макс. 8 лица).


  Во градината во склоп на хотелот има дел со вили:

  22 executive вили, сите вили се декорирани во ориентален стил.

  Вили:

  Villa Susam - 506 m², лоцирана во ВИП делот од градината, на две нивоа, со приватен базен и павилјон, 5 спални соби, 5 купатила, џакузи, сауна, турска бања, соба за масажа, дневна соба со камин.


  Villa Safran – 185 m², лоцирана во градината, дневна соба со стаклен под со можност за поглед кон базенот, две спални, две купатила (едното со џакузи), кујна.


  Villa Mint - 247 m², лоцирана во градината, дневна соба со мала кујна, две спални и две купатила (едното со џакузи).


  Villa Ginger - 116 m², лоцирана во градината во близина на ВИП базенот, дневна соба со голема тераса, една спална и едно купатило со џакузи и директен пристап на ВИП базенот.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено -24 часовна услуга со храна и пијалаци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, ноќна ужина, ран појадок, свежо цеден сок за време на појадокот, сладолед во одредени часови во текот на денот, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, чај, кафе, диететско бифе, детско бифе. Услугата за храна и пијалаци е достапна 24 часа.

  Не се вклучени: Ресторани À la Carte се со претходна резервација и со доплата, увозен шампањ, флаширани вина, луксузни пијалаци, свежо цеден сок (освен за време на појадокот), услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан, ресторани À la Carte: Kisnish - турска кујна, Zeytin - италијанска кујна, Kekick - медитеранска кујна, Wasabi - азиска кујна, Defne VIP ресторан. Снек барови низ хотелскиот комплекс.

  Не се вклучени: Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет кафе, компјутерски игри, продавници, перење алишта и хемиско чистење, изнајмување кола.

  Wi-FI интернет е бесплатен во собите и во областа на хотелот.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа на хотелот со бесплатни чадори за сонце, лежалки, крпи за на плажа и душеци.

  Приватните павилјони на плажа и покрај базенот се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца (полуолимписки затворен базен), аква парк со 7 тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, парна бања, тениски терени, одбојка и кошарка.

  Со доплата се: центар за здравје и убавина, СПА центар, куглање, компјутерски игри и билијард, спортови на вода, часови за голф.


  Забавни програми за возрасни и деца во текот на денот, специјални шоу-програми во вечерните часови. Мини клуб со игралиште од 4-12 години.

   

  Хотелот е реновиран во 2023 - нов тип на соби - Swim up rooms, сите соби, ресторани, СПА, лоби и аква парк

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni