Corendon Playa Kemer

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Corendon Playa Kemer
 • 72 fotografi
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Plazhi me guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Corendon Playa Kemer

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Белдиби на 40 km од аеродромот во Анталија и 10 km од Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 360 соби во два блока и Анекс зграда (без лифт).

  Стандардни соби (24 -27 m²; една спална соба и едно купатило, со балкон, макс.2+1 лица).

  Супериор соби (30 m², сместени во анекс зграда, една спална соба со еден француски кревет + еден единечен кревет + една софа, едно купатило, балкон, макс. 3+1 лица).

  Фамилијарни соби (32-40 m², лоцирани во зградата Анекс, две спални соби одвоени со врата, едно купатило, со француски балкон, макс.4 лица)

  3 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина и фен, бањарка, влечки, сплит систем за климатизација, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалаци и пиво се полнат секој ден), машина за кафе со капсули и колачиња кои се дополнуваат на секои два дена, сеф, WI – FI интернет конекција, сателитска ТВ и музички канали, балкон или француски балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24-часовна услуга за храна и пијалаци – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуски, чај, кафе, вечера, закуски доцна навечер, ран појадок, диететско катче, вегетаријанско и детско бифе во главниот ресторан за време на ручек и вечера. 24 часовна услуга во рамките на концептот во Food Court, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00 – 24.00 часот, свежо цеден сок од портокал само за појадок, сладолед во одредени часови, пијалаци во Диско клуб до 02.00 часот.

  Не се вклучени: увозни пијалаци кои не се на менито, премиум увозни пијалаци, локални и увозни специјални вина, флаширани пијалаци, енергетски пијалаци, свежо цедени сокови, À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, Fine Dinning À la Carte ресторани – Bona Fides – интернационална кујна, Pier À la Carte ресторан со морска храна, лоби бар, барови покрај базен и на плажа.

  Доктор, чување деца, перална, изнајмување кола, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата.

  WI-FI интернетот е бесплатен.

 • Плажа

  Приватна плажа на хотелот со камчиња и платформа.

  Лежалки и чадори за сонце се бесплатни, а крпи за плажа се со депозит.

  Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, три тобогани, турска бања, сауна, парна соба, пинг-понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Се доплаќа: спортови на вода, масажа, СПА и велнес центар, билијард, школа за нуркање.

  Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, Мини клуб за деца од 4 – 12 години со разновидни програми во текот на денот и навечер мини Диско, игралиште.

   

  Хотелот е реновиран во зима 2019/2020 година – собите и рецепцијата / 2021 – плажата, платформата, павилјоните и À la Carte рестораните.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni