Eldar Resort Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Eldar Resort Hotel
 • 61 fotografi
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Eldar Resort Hotel

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гојнук 48 km од аеродромот во Анталија и 8 km од Кемер.

 • Сместување

  Вкупно 179 соби во главна зграда.

  Стандардни соби (23 m², една спална соба со француски кревет + екстра кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице ).

  Корнер соби (32 m², една голема спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, место за седење, едно купатило, макс. 3 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима, тепих на подот, телефон, мини бар (вода при пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музчки канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, чај, кафе ,вечера, закуски доцна навечер. Сите локални и некои увозни алкохолни пијалаци (бакарди, кампари, мартини, виски) и безалкохолни пијалаци од 10:00 до 24:00 часот се бесплатни, бар со закуски на плажа од 10:00 – 16:00 часот, сладолед во одредени часови во текот на денот.

  Не се вклучени: сите останати увозни пијалаци, флаширани вина, свежо цедени сокови, енергетски пијалаци, пијалаци во диско барот, мини бар во собите, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, барови покрај базен и плажа, витамински бар.

  Доктор, чување деца, перење алишта, изнајмување кола, фризер, продавници, телефон, факс, интернет, компјутерски игри се со доплата.

  WI-FI интернет до 300 MB е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок на 300 m од хотелот (има пат помеѓу хотелот и плажата).

  Лежалки и чадори се бесплатни, крпи со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешени и внатрешени базени, надворешен базен за деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна соба, мини фудбал, пинг понг се бесплатни.

  Со доплата: масажи, билијард, спортови на вода, салон за убавина. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4 – 12 години со игралиште и мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni