Emelda Sun Club

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Emelda Sun Club
 • 70 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • SPA & Wellness
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness
 • Në plazh

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Emelda Sun Club

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Чамјува, на 7 km од Кемер и 70 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 450 соби во вили.

  Стандардни соби (23 m², спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (27 m², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Апартмани (56 m², две спални соби, една дневна соба, сите соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4+1 лице).

  Дуплекс апартмани (117 m², две спални соби на горниот спрат, една спална и една дневна соба на долниот спрат, собите се одвоени со врата, две купатила, макс. 6+1 лице)

  4 соби за лица со попреченост

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, сплит клима уред, телефон, сеф, мини бар (обична и минерална вода, безалкохолни пијалаци и пиво се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сателитска телевизија и музички канали, килим на подот, ламинат или керамички плочки, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневен чај и торти, вечера, ноќни закуски. Свежо цеден сок од портокал за појадок, À la Carte ресторан – Anadolu е со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во определени часови во текот на денот, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00 - 24.00 часот, бар со закуски на плажа од  10.00– 18.00 часот.

  Не е вклучено: специјални увозни пијалаци, пијалаци кои не се на менито, турско кафе, свежо цеден сок, флаширани пијалаци и наргиле, услуга во соба, другите À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, пијалаци во Elite bar.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса со детско и диететско бифе, À la Carte ресторани: D’Oro Olive - италијанска кујна, Poseidon – рибен ресторан, Anadolu – турска кујна, Sun Dragon – кујна од блискиот исток, Steak House. Барови низ хотелскиот комплекс, бар со закуски на плажа.

  Доктор, чување на деца, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перење алишта, продавници, изнајмување кола се со доплата.

  WI - FI интернет е бесплатен во собите и јавните површини.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња.

  Лежалки, чадори и крпи се бесплатни.

  Павилјоните на плажата и на платформата се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надвореши базени, аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, гимнастика, мини голф.

  Салон за убавина и велнес центар, спортови на вода, билијард, осветлување на тениските терени, часови по тенис и опрема се со доплата.

  Забавни програми во текот на денот и вечерта за возрасни, различни програмии игри, а навечер шоу програми.

  Мини клуб за деца од  4 – 12 години со програми преку целиот ден, игралиште, луна парк и мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni