Fame Beach

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Fame Beach
 • 23 fotografi
 • Budget
 • Qendra e qytetit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Plazhi me guralecë
 • Fitness
 • Në plazh

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Fame Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на градот Кемер и на 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 110 соби во главната зграда.

  Главна зграда:

  Стандардни соби (16 м², една спална соба со француски или два единечни кревети и еден дополнителен кревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби (33 м², една голема спална соба со француски кревет + два единечни кревети, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Супериор фамилијарни соби (40 м², две спални соби одвоени со врата - една со француски кревет, друга со два единечни кревети, едно купатило, макс.4 лица).

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуски, торта, чај и кафе, вечера, сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалoци до 23.00 часот.

  Не се вклучени: сите увозни пијалoци, свежо цедени сокови, флаширани пијалoци, сите пијалoци во Диско бар, храна и пијалоци после 23:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, барови покрај базен во двете згради. Доктор на барање, перална, чување деца, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се до доплата. WI-FI интернет во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа пред хотелот со бесплатни лежалки и  чадори за сонце, а крпи за на плажа со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени со посебен детски базен, пинг-понг. Билјард и спортови на вода дополнително се наплаќаат.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Клуб за деца

Lokacioni