Kimeros Park Holiday Village

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Kemer
 • Kimeros Park Holiday Village
 • 143 fotografi
 • Rekomandimi ynë
 • Rrethuar me gjelbërim
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Kimeros Park Holiday Village

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Гојнук на 6 km од центарот на Кемер и 46 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 442 соби во 3-катни згради и 2-катни бунгалови. (Собите во градината се поблиску до плажа).

  Соби во градина (26 m², лоцирани во бунгаловите, спална соба со брачен кревет и една софа, едно купатило, макс. 2+1+едно бебе).

  Апартмани во градина (31 m², лоцирани во бунгаловите, една дневна соба со две софи, една спална соба со брачен кревет, собите се одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица+ 1 бебе). (собите во градината се поблиску до морскиот брег).

  Kimeros стандардни соби (26 m², лоцирани во зградите, една спална соба со два единечни кревети и една кревет на расклопување, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Kimeros фамилијарни соби (33 m², лоцирани во зградите, две спални соби, едната соба со брачен кревет, другата со два единечни кревети, одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица+1 бебе).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (со вода и сокови се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, керамички под, ТВ со сателитски програми и музички канали.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – пијалак и локум за добредојде, 24 часа храна и пијалaк на различни места во хотелот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, попладне закуски, чај, кафе, колачи, полноќна закуска, ран појадок до 06.00 часот.

  Сите локални алкохолни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, сладолед во одредено време во текот на денот, свежо цедени сокови за појадок.

  Не е вклучено: специјални увозни пијалаци, флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, енергетски пијалаци, услуга во соба, наргиле, À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан – морска храна, ужина на плажа, витамински и лоби бар, диско клуб.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, продавници, телефон, факс, компјутерски игри, интернет кафе, фризер се со доплата.

  WI-FI (ниска брзина) е бесплатен на јавни места и во собите.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Павилјоните се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешени базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес соба, турска бања, сауна, парна соба, тениски терени, пинг понг, кошарка, мини фудбал, одбојка на плажа.

  Со доплата: спортови на вода, масажа, SPA, школа за нуркање. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и базен, шоу пробрама навечер. Мини клуб за деца од 4 - 11 години, мини диско навечер и мини панаѓур.

  Хотелот е целосно реновиран во 2016 година, а во 2020 реновиран е главниот ресторан.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni