Aska Lara River Suites

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Lara
 • Aska Lara River Suites
 • 11 fotografi

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Aska Lara River Suites

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Лара, 12 km од аеродромот во Анталија и на 12 km од центарот на Анталија.  

  Хотелот се наоѓа на 150 m од  влезот на ASKA LARA RESORT и на 650 m од плажа.

 • Сместување

  Вкупно 106 соби распоредени во две згради.

  Стандардни соби (29 m², спална соба, една дневна соба со мини кујна кои се одвоени со врата, купатило, собите се со француски балкон, макс.2+1 лице).

  Фамилијарни соби (32 m², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс.4 лица).

  Сите соби имаат купатила со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (вода, безалкохолни пијалаци и пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинатен под, САТ ТВ и музички канали, француски балкон.

  Бесплатен WI-FI интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот и во вечерните часови, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци до 23.30 часот, попладне сладолед (во одредено време), детско мени во главниот ресторан.

  Со доплата се: специјални увозни пијалаци, флаширани пијалаци, специјални вина, увозни вина, свежо цедени сокови, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани се наоѓаат во Aska Lara hotel: Мозаик -турски, Ла Перла - италијански, Миссина - рибен и Мандарин - кинески ресторани, барови низ целиот хотелски комплекс.

  Со доплата се: Доктор, чување деца, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително.

  WI-FI интернет во хотелот и во собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна со ситни камчиња плажа, на 650 m од хотелот (преку пат). Лежалки на плажа, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

  Бесплатен превоз од хотел до плажа на секои 30 мин. од 08:30 -24:00 часот.

  Павилјоните на плажа се со претходна резервација и со доплата.

 • Спорт и забава

  WET & WILD тематски парк - отворени  базени за возрасни и деца, Аква парк со девет тобогана, тениски игралишта, турска бања, соба со пареа, сауна, кошарка, одбојка на плажа, гимнастика,  пикадо, пинг понг, фитнес центар.

  Во цената не се вклучени: спортови на вода, билијард, опрема за тенис и обука, куглање, сите видови на масажа и третмани во Спа центарот, забавен парк.

  Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 3-12 год и Тексас Таун за јуниор група (12-до 16 год).

  Напомена: Гостите на ASKA RIVER SUITS може да ги користат сите содржини на ASKA LARA RESORT & SPA , како и wet & wild пар, според избраниот концепт на сместување.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Lokacioni