Jura Hotels Lara

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Lara
 • Jura Hotels Lara
 • 32 fotografi

mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:black;mso-themecolor:text1">ARMAS SUNRISE LARA -4*- LARA mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:black;mso-themecolor:text1;mso-ansi-language: MK"> mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:black; mso-themecolor:text1">- mso-bidi-font-family:Calibri;mso-bidi-theme-font:minor-latin;color:black; mso-themecolor:text1;mso-ansi-language:MK">

Rreth Jura Hotels Lara

ARMAS SUNRISE LARA -4*-  LARA - KUNDU

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Кунду на 11 км од аеродромот во Анталија и на 27 км од центарот на Анталија.

Сместување: Стандардни тераса соби (28-30 м², една спална со француски кревет + софа, едно купатило, макс.2+1лица). Стандардни  соби (16-18 м², една спална со француски кревет, едно купатило,  макс.2 лица). Фамилијарни соби (36 м², една спална соба со француски кревет, втората спална соба е со кревети на кат и една софа, има врата помеѓу нив, едно купатило, макс.2+2 лица). Економски фамилијарни соби (36 м², една спална соба со француски кревет, втората спална соба е со кревети на кат и една софа, има врата помеѓу нив, едно купатило, макс.2+2 лица). Сите соби се со купатило со туш кабини, фен, клима, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци  на пристигнување), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинатен под, сателитска ТВ и музички канали, балкон или француски балкон.

Услуга: Ултра Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, торти, чај, кафе, вечера. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-02:00, сладолед во определени часови, ужина на плажа од 10:00-18:00 со безалкохолни пијалоци и пиво, À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Премиум увозни пијалоци, флаширани пијалоци, услуга во соба, пијалоци по 02:00, свежо цедени сокови, наргиле дополнително се наплаќаат.

Содржина: Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан: турски и рибен, лоби бар, бар крај базенот, бар на плажа. Доктор, перална, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, изнајмување кола  дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција   во собите, јавни површини и во лобито е бесплатна.

Плажа: Хотелска плажа, камчиња со песок, на 1000м од хотелот. Лежалки на плажа, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

Спорт и забава: Отворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, сауна, турска бања, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа. Спортови на вода, масажа & спа центар дополнително се наплаќаат.

Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, навечер мини диско.

 

https://www.armashotels.com

ЗАБЕЛЕШКА: ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19, ХОТЕЛОТ ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА НЕКОИ СОДРЖИНИ БЕЗ ПРЕТХОДНА НАЈАВА

 


Fasilitetet

 • Спорт и забава
  • Ноќен клуб
  • Пикадо
 • За деца
  • Клуб за деца
 • Ресторани и барови
  • Ресторан

Lokacioni