Arcanus Hotels Sorgun

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Arcanus Hotels Sorgun
 • 76 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Arcanus Hotels Sorgun

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Соргун на 5 km од Сиде и 75 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 463 соби.

  Стандардни соби со поглед кон градина (24 m², една спална соба со два единечни кревети + една софа, едно купатило, макс.2+1 дете).

  Стандардни соби со страничен поглед кон море (24 m², една спална соба со дупли кревет или два единечни кревети + една софа, едно купатило, макс.2+1 дете)

  Стандардни соби со поглед кон море (24 m², една спална соба со дупли кревет или два единечни кревети + една софа, едно купатило, макс.2+1 дете)

  Стандардни соби со кревети на спрат (24 m², една спална соба со дупли кревет, кревети на спрат за деца, едно купатило, макс.2+2 деца).

  Фамилијарни соби (38 m², две спални соби одвоени со врата, една од спалните е со дупли кревет и џакузи на тераса, втората спална е со два единечни кревети, едно купатило, макс.3+1 дете)

  5 соби за лица со попреченост (исти се како стандардните соби).

  Сите соби се со купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода, сокови и пиво), електричен бокал, сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено  – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, доцна вечера и ран појадок, сладолед во одредени часови од денот, свежо цедени сокови само за појадок, мини бар во собите À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот во еден од рестораните, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, бар на плажа од 10:00 – 18:00 часот.

  Не е вклучено: луксузни премиум увозни пијалаци, специјални локални и увозни вина, сите флаширани пијалаци и лименки, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: турски, италијански, азиски и мексикански ресторан, барови во целиот хотелски комплекс.

  Диско барот е отворен секој ден во летната сезона. Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, интернет, телефон, факс, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  Wi-Fi интернет конекција во цел хотел е бесплатна.

   

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен (затворен за време на летната сезона) за возрасни и деца, два тобогана, фитнес, сауна, турска бања, сауна, тениски терени, пинг понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, осветлување на тениските терени, часови за тенис, масажи и третмани во СПА центарот.

  Забавни програми преку ден, натпревари на плажа и покрај базен, во вечерните часови шоу програми, музика во живо неколку пати во неделата. Мини клуб за деца од 4 - 11 години и Јуниор клуб од 12 - 16 години со различни активности и програми.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni