Barut GOIA

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Barut GOIA
 • 48 fotografi
 • SPA & Wellness
 • Plazh me rërë
 • Animacion
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Barut GOIA

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки, 60 km од аеродромот во Анталија и 2,7 km до центарот на Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 300 соби.

  Делукс апартман (40 m²+ 11 m² балкон, една спална соба со француски кревет + дневна соба со две софи, кујна, едно купатило, макс2+2 деца).

  Делукс апартман поглед према море (40 m²+ 11 m² балкон, една спална соба со француски кревет+ дневна соба со две софа кревети, кујна едно купатило, макс 2+2 деца).

  Двоспален делукс апартман (46 m²+11 m² балкон, една спална со француски кревет и една со кревети на спрат или два единечни кревети, дневна соба со две софи, кујна, едно купатило, макс. 4+2 деца).

  Делукс апартман со тераса со поглед на базен (40 m² + 14 m² тераса, лоциран на приземје покрај базенот, една спална соба со француски кревет + една дневна со две софи, кујна, едно купатило, макс 2+2 деца).

  Делукс апартман со сопствен базен за +12 (40 m² + 40 m² тераса, лоцирана на приземје покрај базенот, една спална соба со француски кревет + дневна соба со софа, кујна, едно купатило, макс. 3 возрасни).

  Делукс апартман со релакс тераса со градина (40 m²+ 40 m² тераса, собите се лоцирани на приземје, една спална соба со француски кревет + дневна соба со две софи, кујна едно купатило, макс 2+2 деца).

  Пентхаус апартман со џакузи со директен поглед на море и поглед према античкиот театар (40 m² + 30 m² тераса, лоцирано на најгорните катови од хотелот, дозволено е престој на деца над 9 год., една спална соба со француски кревет + една дневна соба со две софи, кујна, џакузи на терасата, едно купатило, макс 2+2деца).

  Двоспален пентхаус апартман со џакузи со директен поглед на море и кон античкиот театар (40 m²+ 30 m² тераса, лоцирани на најгорните катови од хотелот, дозволен е влез за деца над 9 години, две спални соби, една соба со француски кревет, другата соба со кревети на спрат, една дневна соба со две софи, кујна, џакузи на терасата, една кујна, макс 4+1 дете).

  Сите соби имаат балкон или тераса, сопствено купатило со туш кабина и фен, бањарки, влечки, клима уред, телефон, паркет, сеф, микробранова, фрижидер, сетови за чај и кафе, segafredo кафе машина, сателитска Тв со музички канали, Wi-Fi интернет.

 • Услуга

  Појадок / Полупансион / Сѐ Вклучено

  Гостите користат концепт според тоа што имаат резервирано.

  Сѐ Вклучено - на база шведска маса, појадок, доцен појадок, ручек, ужинки во текот на денот, торти и колачи, вечера, бар на плажа за ужинка од 10:00 – 18:00 часот, локални алхохолни и безалхохолни пијалаци. Не е вклучено: сите увозни пијалаци, специјални вина, сите флаширани пијалаци, свежи цедени сокови, сладолед, собна послуга.

  За гостите кои се на база ноќевање со појадок или полупансион, храната и пијалаците се со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса Fely À la carte ресторан и Olea кујна, барови покрај базен, на плажата. Доктор, чување на деца , фризер, продавници, перална и хемиско чистење, Спа и центар за разубавување, изнајмување кола е со доплата.

  WI-FI интернет конекција секаде низ хотелот е безплатно.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа, 600 метри од хотелот, песочна со лежлки и чадори бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен бзенза возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, одбојка на плажа се бесплатни.

  Масажа, Спа центар, осветлувањето на тениските терени и опрема, спортови на вода се доплаќаат.

  Дневни анимации и вечерни шоуа. Мини клуб за деца од 3-7 години. Специјално мени за бебиња од 00-02,99 год: бебе телефон, количка за бебе, бебешка подлога, шампон, сунѓер, лосион, затоплувач за шише, влажни марамчиња, детско столче за хранење.... достапни се на барање, сето тоа бесплатно.

  Хотелот е реновиран во зима 2023.   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Lokacioni