Maya World Golf Side Hotel

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Maya World Golf Side Hotel
 • 56 fotografi
 • WiFi falas në vende publike
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Maya World Golf Side Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Титрејенгул на 5 км од центарот на Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 180 соби во 2 блока.

  • Стандардни соби (26 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Економски соби (16 м², една спална соба, едно купатило, без балкон, макс. 2 лица)
  • 2 соби за лица со попреченост

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина или када, фен, клима, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон или француски балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено отворена шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, вечера и ноќна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 - 23:00 часот, бар на плажа од 10:00 до 17:00 со безалкохолни пијалоци, пиво и вино. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, храна и пијалоци на плажа после 17:00 часот, À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар за ужина, бар на базен и на плажа, À la Carte ресторани - турски и рибен. Доктор, перална, фризер, чување деца, телефон, факс, интернет, изнајмување кола се со доплата. WI - FI интернет низ цел хотел е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска плажа на 400 м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни на базен и на плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, две лизгалки, турска бања, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терени, сауна, масажа и билијард. Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4 до 12 години.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni