Oz Hotels Side Premium

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Oz Hotels Side Premium
 • 45 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Oz Hotels Side Premium

 • Положба

   Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки на 11 km од Сиде и 55 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 476 соби.

  Стандардни соби (32-35 m², една спална соба со еден француски кревет, еден единечен кревет, една софа, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Фамилијарни соби (48 m², се наоѓаат во анекс зградата без лифт, две спални соби, едно купатило, макс.4 лица).

  Економски соби (25 m², стандардна соба без балкон која гледа во ходниците, макс.2+1 лице),

  5 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се опремени со купатило со када, туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, мини бар (се дополнува секој ден со вода, сокови и пиво), сеф, сателитска телевизија и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски, колачи, полноќна шведска маса и ран појадок, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10:00 - 24:00 часот, À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во одредени часови, свежо цедени сокови само за појадок, слаткарница, бар на плажа до 10:00 до 17:00 часот.

  Не е вклучено: премиум увозни пијалаци, специјални вина, флаширани пијалаци, услуга во соба, свежо цедени сокови (освен за појадок), пијалаци во Irish pub.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Latapet – турска кујна, Tulsushi – азиска кујна, бар на плажа, барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб.

  Доктор, перење и хемиско чистење, чување деца, телефон, факс, интернет, продавници, фризер, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI-FI интернет конекција во соби и на јавни места е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 150 метри од од хотелот. Бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

 • Спорт и забава

  Отворени и затвоени базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски терени, одбојка на плажа се бесплатни.

  Со доплата: сите спортови на вода, осветлување за тениски терени, билјард, компјутерски игри, масажа, SPA & Wellness центар. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 - 12 години, игралиште, програма за деца во текот на денот, мини диско навечер.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni