Riolavitas Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Riolavitas Resort & Spa
 • 40 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Riolavitas Resort & Spa

 • Положба

   Хотелот се наоѓа во Соргун на 75 km од аеродромот во Анталија и 8 km од античкиот град Сиде.

 • Сместување

  Вкупно 362 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (35 m², една спална соба со француски кревет или два единечни кревети, една софа или кревет на извлекување, едно купатило, макс 2+2 деца).

  Swim up соби (35 m², една спална соба, едно купатило, директен пристап на базен, само за возрасни +16, макс. 3 лица).

  Фамилијарни соби (55 m², две посебни спални соби, две купатила, макс. 4 лица).

  Пентхаус апартман (115 m², спална соба, дневна соба, џакузи, купатило, макс. 2 лица).

  Кралски апартман (140 m², дуплекс, на долниот кат има дневна соба и спална соба со единечни кревети, а на горниот кат има спална со француски кревет, купатило, макс. 4+1 дете).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, влечки, централен клима уред, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се дополнува секој ден со вода и сокови), електричен бокал, сет за кафе и чај, ламинат на подот, Wi-Fi интернет, сателитска LCD TV и музички канали и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, закуски касно навечер до 07:00 , закуски попладне, детско бифе, ресторан за закуска на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, диететска и вегетаријанска храна во главниот ресторан, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, бар на плажа со закуски од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 10 год.)

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, премиум пијалоци, специјални локални и увозни вина, коктели, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани со: Gusto kebab house - турска кујна, барови околу хотелскиот комплекс.

  Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат.

  WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Лежалки, чадори и крпи на плажа се бесплатни.

  Бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени, (затворени во летниот период), релакс базен (+16), тобогани, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа, сауна, соба со пареа и турска бања се бесплатни.

  Масажа, Wellness & SPA центар, спортови на вода, билјард, компјутерски игри дополнително се наплаќаат.

  Забавни програми покрај базенот или на плажа, натпревари за возрасни и деца, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 години со специјални програми.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni