Seher Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Seher Resort & Spa
 • 21 fotografi
 • WiFi falas
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness & SPA

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Seher Resort & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 6 km од Сиде и 70 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 260 соби во 5 згради.

  Стандардни соби (22 m², една спална соба со француски + еден единечен ктревет, едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Фамилијарни соби (30 m², две спални соби одвоени со врата на лизгање, едно купатило макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополува со вода и безалхохолни пијалаци), сеф (со доплата), ламинатен под, сателитска LCD телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ран и доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед во одредено време, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00 – 24.00 часот, бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалаци, премиум увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите пијалаци во Disco и во Wine House.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани (турски, рибен), барови, Disco club.

  Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуги за перење, хемиско чистење и пеглање, продавници, изнајмување кола се доплаќаат.

  WI- FI интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.

 • Спорт и забава

  Внатрешни (затворени во летна сезона) и надворешни базени за возрасни и деца, два тобогана, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, еден тениски терен, одбојка на плажа, пинг понг.

  Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness центар, масажа, осветлување за тениски терен и опрема, билијард, центар за играње со куглање.

  Забавни програми - анимации во текот на денот, и различни шоу програми навечер, Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, Мини диско навечер.

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Lokacioni