Selectum Family Comfort Side

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Selectum Family Comfort Side
 • 61 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Rreth Selectum Family Comfort Side

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кизилаач на 10км од Манавгат и 75км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 485 соби во главна зграда.

  • Стандардни соби (30м², една спална соба, едно купатило, макс.3+1лице),
  • Фамилијарни соби (36м², две спални соби разделени со параван, едно купатило, макс.4 лица)
  • три соби за хендикепирани лица.
  • Стандардни езерски соби (26м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 деца),
  • Фамилијарни езерски соби (27-34м², две спални соби одвоени со врата, во едната спална соба има кревети на спрат за деца, едно купатило, макс.4 лица).
  • Swim up стандардни соби (27м², една спална, едно купатило, макс.3+1 лица),
  • Swim up фамилијарни соби (29м², две одвоени спални соби, едно купатило, макс.4 лица),
  • Swim up со џакузи (25м², една спална соба, едно купатило, макс. 3+1 лица

  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред во главна зграда и сплит клима уред во во езерските соби, телефон, сеф, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци, вода и пиво секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под балкон илии тераса. WI-FI интернет конекција бесплатна.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено шведска маса со појадок, ручек, вечера, закуски наутро и попладне, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 09.00 – 24.00 часот, во диско клубот до 02.00 часот, сладолед за време на одредени часови во текот на денот, бар на плажа и закуска од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите други увозни пијалоци, сите видови на флаширани пијалоци, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, наргиле, услуга во соба, пијалоци во Витамин и Pier баровите.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турски, рибен, италијански, кујна од Далечен Исток, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуга за перење, телефон, факс, интернет, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири на плажа. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, бања со пареа, тениски терен, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, мини фудбал. Се доплаќаат: спортови на вода, масажа, осветлување за тениски терен, билијард, компјутерски игри, часови по нуркање. Забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер и забавен парк.

 • Внимание

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni