Side Alegria Hotel & SPA (16+)

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Alegria Hotel & SPA (16+)
 • 42 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Afer plazhit
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Vetëm për të rritur
 • Fitness

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Rreth Side Alegria Hotel & SPA (16+)

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 8 km од центарот на Сиде и 55 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

   Вкупно 343 соби во една главна зграда и две помошни згради (двокатни, без лифт, преку улица на околу 220м од плажа).

  Стандардни соби (22 m², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лица).

  Економски соби во помошни згради (18-20 m², една спална соба, едно купатило макс 2 лица).

  Сите соби (и во главна и во помошни згради) имаат приватни купатила со туш кабина, фен, клима уред, телефон, мини бар (вода само на пристигнување), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), ламинатни подови, сателитска ТВ програма, музички програми, WIFI, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, доцни закуски до 06:00 насабајле, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од 10.00 до 23.00 часот, бар на плажа од 10:00 до 18:00 со безалкохолни пијалаци и пиво, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој.

  Не се вклучени: сите увозни пијалаци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалаци, специјални вина, услуга во соба, пијалаци во Диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторан – турски и рибен, барови покрај базенот и на плажа, лоби бар.

  Не се вклучени: Доктор, перална, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола, продавници.

  WI – FI интернет бесплатен во лоби и во собите.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на околу 200 м од хотелот со бесплатни лежалки и чадори за сонце.

  Крпи за на плажа се бесплатни, а нивно менување е со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен (не работи во летниот период), два тобогани, фитнес центар, пинг-понг, тениски терени.

  Не се вклучени:: турска бања, сауна, масажи, билијард, Wellness центар и центар за убавина, компјутерски игри, осветлување на тениски терен и опрема, спортови на вода.

  Забавни програми – лесни анимации во текот на денот и вечерите.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Fasilitetet

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni