Side Crown Palace

 1. Turqi
 2. Antalija
 3. Side
 • Side Crown Palace
 • 51 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Fitness & SPA

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Side Crown Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 7 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 513 соби во главна зграда и анекс згради.

  Стандардни соби (28 м², една спална соба, купатило, макс. 2+1 лице).

  Економски соби (15 м², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица).

  Делукс соби (32 м², со поглед кон базен, една спална соба, едно купатило макс. 2+1 лице).

  Стандардни соби со кревети на спрат (28 м², една спална соба со француски кревет + кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 деца).

  Фамилијарни соби (45 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби имаат купатило со туш, фен, сплит клима уред, влечки, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, под со ламинат, балкон, Wi-Fi интернет.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – 24 часа услуга со храна и пијалоци -  шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, вечерно бифе, ран појадок, вегетаријанско, детско и бебешко катче во главниот ресторан, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, сладолед во одредени часови во денот, пијалоци и закуски во бар на плажа од 10:00-17:30 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, специјални вина, сите пијалоци во шише и лименки, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани (италијански, турски), барови околу целиот хотелски комплекс, диско клуб, бар на плажа со закуски.

  Дополнително се наплаќа: доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, интернет, продавници, изнајмување кола. WI-FI интернет е бесплатен во хотелот и на плажа.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 400 м од хотелот. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз од хотелот до плажата.

 • Спорт и забава

  Внатрешни и надворешни базени за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа. Дополнително се наплаќа: спортови на вода, билијард, спа центар и масажа.


  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, вечерни шоу прогрми. Мини клуб за деца од 4-12 години со различни активности и програми.

  Хотелот е реновиран во 2018 година (делумно).

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni