Azka Hotel

 1. Turqi
 2. Egjeu turk
 3. Bodrum
 • Azka Hotel
 • 100 fotografi

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Rreth Azka Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Бодрум, на околу 38 км од аеродромот и 1 км од центарот на Бодрум.

 • Сместување

  Вкупно 198 соби.

  Стандардни соби во главна зграда со поглед на копно или море (18-23м², еден дупли или два единечни кревета, едно купатило, макс. 2 лица).

  Делукс соби со поглед на море (25-30м², еден дупли кревет и еден единечен, или три единечни кревета, купатило, макс.3 лица, со лежалки и чадор на тераса), Делукс соби со поглед на градина (35м², на околу 20м од морето, со три единечни или еден дупли и еден единечен кревет, балкон со пристап до градина, макс. 3 лица).

  Апартмани (40 м², една спална соба, една дневна соба со гарнитура и биро, и балкон со поглед на море, едно купатило, макс. 4 лица, свежо и сушено овошје, чоколадо и црвено вино при пристигнување),

  Делукс Апарт Фамилијарни соби (70 м², со две или три спални соби, дневна соба и балкон, макс. 3+1 лица).

  Сите соби имаат балкон или тераса, клима, сателитска ТВ и музички канали, минибар (со доплата), телефон, сеф, туш, фен, подни плочки, бесплатен Wi-Fi.

 • Услуга

  Услугата во хотелот е ноќевање со појадок (за време на зимскиот период) и полупансион (појадок и вечера) за време на летната сезона.

  Со доплата се ручек, À La Carte ресторани, услуга во соба, минибар, пијалоци, бар на плажа и сѐ друго што не е наведено.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, барови низ хотелскиот комплекс, конференциска сала.

  Со доплата, доктор, чување деца, перална, приватен трансфер, телефон и факс. Wi-Fi интернет е бесплатен низ целиот хотел.

 • Плажа

  Приватна хотелска плажа со песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени, затворен загреан базен, џакузи, снежна фонтана, парна соба, турска бања, сауна, мини голф, тенис, сквош, стрелање, терен за кошарка, билијард, пикадо, кино, библиотека.

  Со доплата се масажи, пилинг, солариум, третмани за нега на кожа, личен тренер.

  Музика во живо во одредени денови, детско игралиште, Мини клуб за деца.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Fasilitetet

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Lokacioni